altınordu reklam
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Mart 2023 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri

Ahmet Yenin

Ahmet Yenin

Karşı Devrimi Anlamadan Atatürk’ü Anlayamazsınız…

4 Şubat 2023 Cumartesi Saat: 08:15

Yüce Allah’ın akıl vererek yarattığı insanoğlu iki günlüğüne misafir olarak geldiği fani dünyaya gözlerini cahil olarak açmaktadır.

Yarattığı kullarının cahil olduğunu, cahil insanların ve cahil idarecilerin insanoğlunun en büyük baş belası olduğunu bilen Yüce Allah akıl vererek yarattığı kullarına rehber olarak indirdiği kutsal kitabımız Kur’an’ı Kerim’de cahillikten kurtularak huzur ve güven içerisinde yaşam sürmesi ve birlikte fani dünyayı paylaştığı insanlarında aynı minval üzere yaşamalarını sağlaması için yarattığı dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun tüm“OKU” ey kulum “OKU” öğren, ilim, bilim sanat tahsil ederek kendini değiştir, akılını geliştir. Huzur ve güven içerisinde yaşa. Birlikte yaşadıklarının da aynı minval üzere yaşamalarına katkı sağla diyor.

Yüce Allah Yarattığı tüm kullarına okumadan ne ülkeni nede insanlarını tanıyıp öğrenemezsin buyuruyor.

Bu yüzden okuyup öğrenecek, ilim bilim sanat tahsil ederek kendini değiştirecek, yaşamın boyunca seni iyiye ve doğruya yönlendirecek olan aklını geliştireceksin. Çünkü okumadan dünyayı ve hayatı öğrenmen kendini değiştirmen ve aklını geliştirmen mümkün değil.

Okuyup öğrenirsen kendi istediğin gibi, kendi istediğin kadar hür ve özgür yaşarsın. Okumaz öğrenmezsen seçerek görev yetki verdiğin kendinden başkasını düşünmeyen, kendinden başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkı tanımayan bencil seçilmiş ve atanmışların müsaade ettiği kadar(Köle gibi) yaşarsın.

İşte insanlarımızın okuyup öğrenerek hür ve özgür yaşamaları ve birlikte fani dünyayı paylaştığı insanları da aynı minval üzere yaşatmaları için cennet vatan ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti devletimizi kendisine inanan arkadaşlarıyla birlikte kuran dünya lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı karşı devrimi anlamak için, yazar Ferruh Sidar beyefendinin “Büyük Kin’in Kısa Öyküsü ”Karşı Devrim başlığı altında kaleme aldığı kitabı okuyun ve gerçekleri öğrenin diyen yazar Hasan Hoslar kardeşimizin makalesini yorumlayıp paylaşarak, Atatürk’ün aziz milletimizin huzurlu ve güvenli geleceği için yaptığı insani fedakârlığı anlamakta zorlanan insanlarımızın okuyarak acı gerçekleri öğrenmelerine karınca kararınca katkımız olsun istedik.

“Büyük Kin’in Kısa Öyküsü”Karşı Devrim başlıklı kitap geçmiş kısa tarihi özetleyen ve gerçek tespitlerle yazılmış bir kitaptır. Ayrıca 82 yıl önce 1938/11 Kasımda İsmet İnönü tarafından başlatılan karşı devrimin bugün geldiği konuma nasıl geldiğini anlatan, kendimin hazırladığı kaynaklara dayanan gerçeklerin yer aldığı, yaklaşık 25 sayfalık makalemi yollayabilirim. Okumak isteyen varsa söylesin yollayayım diyor yazar Hasan Hoslar beyefendi.

Bu karşı devrimi anlayamadan Atatürkü anlayamazsınız. Atatürkü anlamadan da karşı devrimi anlayamazsınız. Bu devrim laik hukuk devletine karşıdır.

Çünkü Atatürkün laik hukuk cumhuriyet devleti İslam devletine karşı yapılmış bir devrimdir.

Bunun nedeni ise, Lozanda istediklerini alamayan emperyalist ülkelerin intikamıdır.

Türkiye bilim ülkesi olmamalıdır. İslam batağında kalmalıdır. Bunun için de Atatürk devrimleri ve kurduğu devlet yok edilmelidir. Çünkü Türkiye bilim ülkesi olur ise dünya sömürü dengesi değişir.


Bu haber toplam 138 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları