HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer

Raif Çevirme

Raif Çevirme

AKKUŞ TURİZMDE HEDEFLERİNE ADIM ADIM GİDİYOR…

5 Eylül 2022 Pazartesi Saat: 06:20

Akkuş ilçemizi ziyaret ettim. Bu normal geziden çok son zamanlarda turizm adına yapılan çalışmaları görmek ve gezmekti. Zaman zaman Akkuş ilçemize siyasiler ve bürokratlarla geziler yapıyoruz fakat bu gezilerde hızlı bir ziyaret olduğu için tam yapılanları göremiyorsunuz.

Dünkü gezimizde bize mihmandarlık yapan Seyfullah Gül arkadaşımız ile önce Argan yaylasına çıktık.

Yayla havası almak zaten başlı başına bir güzel…Sonra etrafı gezdik. Akkuş ilçesi ayaklarınızın altında. Buna rağmen belediye bir gözetleme ve fotoğraf çekmek, çevreyi daha iyice görmek adına bir kule inşa etmiş.

Akkuş logosunu Akkuş ilçesi arkanızda kalacak şekilde fotoğraf çekilsin diye yerleştirilmiş ve kompozisyon tamamlanmış. Her açıdan çekeceğiniz fotoğraflarda Akkuş ilçemiz alabildiğine ihtişamıyla görünüyor. Bir de kışın burada olacaksınız ki değmen keyfinize…

Özel bir şahısın çalıştırdığı bir çay işletmesi mevcut. Bizim ziyaretimizde canlı müzikte vardı. Yöresel sanatçılar bizlere mini bir konser verdiler. Birazdan gelecek bir diğer yöresel sanatçının konser vereceğini söylediler.

Gezilebilecek güzel bir yer…Yayla sıcaktan bunalanlara müthiş bir yer…Oksijenin doruk yaptığı bir zirve… Akkuş şehir merkezinden çok yakın.

Daha sonra Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’nin çok emek vererek yaptığı ve Belediye tarafından işletilen Kertil Mesire alanına girdik. 30 Ağustos zafer bayramının tatil olması nedeniyle mesire alanı oldukça kalabalıktı. Aileler çocuklarıyla piknik alanlarını doldurmuştu.

Kertil Mesire alanına girişte ilk sizleri mesire alanında görevli personel güler yüzüyle hoş geldiniz diyor.

Daha sonra Akkuş gürgenlerinin arasında her iki tarafta bungalov evler sizleri karşılıyor. Burada gecede ailenizle konaklayabiliyorsunuz. Kahvaltı ve her türlü yemek için Kertil sosyal tesisleri lokantası yöneticisi Burhan Demirci yönetiminde sizlere hizmet etmeye hazırlar.

Bizlerde geçtiğimiz günlerde bir siyasetçimizin ziyaretinde burada konaklama fırsatı bulduk.

Bungalov evler oldukça lüks.. Her türlü konfor var. Bunların yanında burada hizmetler çok uygun ve ekonomik.

Sabah burada gürgenler arasında uyanmak her şeye değiyor. Dışarı erkenden çıkıp yürüyüşünüzü yapmak mümkün. Ağaçlar arasında huzur veren bir ortam.

Yıllar önce yapılırken belki bu günlere geleceğini çoğu kimse tahmin edemezdi. Ama siz memleketin hangi köşesi olursa olsun insanlara bir nefes aldıracak bir yaparsanız, orasını bir gün insanlar hakkettiği gibi dolduruyor.

Bugün gördüğümüz manzara, personeli ve ziyaretçileriyle Akkuş artık Turizmde adım adım ilerliyor…

Birde şu Ünye’den gelen yolunun bir an önce bitirilmesi ve çevre ilçelerle olan yollarının tam olarak bitirilmesi Akkuş ilçemizi daha cazibe merkezi olmaya taşıyacaktır.

Bu haliyle bile Akkuş ilçemizin Turizmde hedeflerine yürüdüğünü gördük.

Emeği geçenlere, başta Belediye Başkanı İsa Demirci ve ekibini tebrik ediyor başarılar diliyorum…


Bu haber toplam 7.498 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?