HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ocak 2022 Salı
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Sırbistan Nakliyat Azerbaycan Nakliyat Rusya Nakliyat

Ahmet Yenin

Ahmet Yenin

Seni Zenginliğin Değil, Dürüstlüğün ve Adaletin Kurtaracaktır…

2 Aralık 2021 Perşembe Saat: 06:40

Yüce Allah yarattığı insan dili, dini ırkı ve rengi ne olursa olsun dünyanın her yerinde insandır, insan onuruna yakışır biçimde huzur ve güven içerisinde insanca yaşayıp birlikte yasadıklarını da aynı minval üzere yaşatması için oku ey kulum, oku öğren ilim bilim sanat tahsil ederek, dünya ve insanlar ile insan dostu tüm canlıların en büyük baş belası cehaletten kendini kurtar.

Yani kişinin şefaatçisi” kendi amelleridir. Kimseden bir yardım bekleme, seni doğruluğun, dürüstlüğün ve adaletin kurtarır. Cehaletten kurtulup insani iyilikleri ve güzellikleri öğrenip hayatına uyarlaman için yüce Allah’ın OKU buyruğu gereği mutlak surette okumalı, ilim, bilim sanat tahsil etmelisin. Okur öğrenirsen hem kendini,hem de ailen ve insanlarınla mensubu olduğun Atatürk Türkiye’si cennet vatan ülken Türkiye cumhuriyeti devletini ve aziz Türk milletini kurtarırsın buyurmaktadır.

Kur’an derki;”Şefaat sadece Allah’a ve Allah’ın razı olduğu kimseye mahsustur.”Fakat burada Allah’ın razı olduğu kimse enbiya, evliya, şüheda vs. kişinin” kendisi” dışında birileri olarak yorumlanır.

Bu yorum yanlıştır!

Şefaat Allah’a mahsustur ancak Allah’ın razı olduğu amelleri yapan müstesna demek, seni kimse kurtaramaz, kimse sana şefaat edemez, peygamberler de edemez, Şehitler de edemez, şeyhler, şıhlar, Salihler kimse sana şefaat edemez. Malın, mülkün, şanın, şöhretin, iktidarın nasıl bu dünyada geçerli ise öbür dünyada da geçerli olacağını sanıyorsan aldanıyorsun. Seni sadece Allah’ı razı eden kendi amellerin kurtarabilir diyor.

Yani kişinin şefaatçisi ”kendi Amelleri’dir. Seni doğruluğun, dürüstlüğün, adaletin kurtarır. Yoksa kimseden bir yardım bekleme, bugün öyle bir şey yok. Bu dünyada kahramanların, şeyhlerin, şıhların, para sahiplerinin, kodamanların sözü geçiyor, orada da mı onların sözü geçiyor olacak? Olmaz öyle şey. Öyle bir gün(din günü)gelecek ki kişiyi “kendi amelleri” kurtaracak. Allah’ı razı eden bir amelin varsa ”amelin” sana şefaatçi olacak, başka hiç kimsenin şefaati fayda vermeyecek. Yani âlemi, seni, beni herkesi, hepimiz yaratan yüce Allah sana senden başkasından fayda yoktur, seni çok paran,pulun malın,mülkün,şanın şöhretin,zenginliği değil,sadece doğruluğun, dürüstlüğün kendi amellerin ve en önemlisi adaletin kurtaracak buyuruyor diyor, saygılar sunuyorum.


Bu haber toplam 135 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları