HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Eylül 2021 Cuma
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

Ahmet Yenin

Ahmet Yenin

Kuş Gibi Çalışan, Huzurlu ve Güvenli Yaşar...

5 Ağustos 2021 Perşembe

Yattığın yerden kuru dua ile Helal kazanç ve helal yaşam sağlanmaz helal huzurlu ve güvenli güvenli yaşam sürülmez,tarihte sürülmemiştir. .. Yan gelip yatana yattığı yerden kuru dua ile bedava hayat yaşamak isteyene bedava hayat dün yoktu, bugünde yok, yarında Yok..! Hiç bir zaman olmaz ve olmayacak... 

Su hayattır. Suyun hayat olduğunu yaratılmış akıl sahibi insanlarda, insan doztu tüm canlılarda bilir. Suyun tüm canlılar için hayat olduğunu, ne kadar önemli olduğunu suda sağlığını korumak için yıkanan bu güzel insan dostu baykuş anlayanlara anlatmaktadır. 

Mesela, derede sağlıklı kalmak ve  daha sağlıklı ömür sürmek  için yıkanırken oy maşallah diye dua edilen bu güzel canlının yanına aynısından bir tane daha kuş olması için aç ellerini Allahım bu kuş bu derede yalnız yaşamak yerine iki tane olsun daha güvenli yaşasın diye dua et baklalım kuru dua ile bu kuşa eş yada arkadaş getirebilirmisin yada gelirmi.

Seni bizi herkesi hepimizi tüm canlıları yaratan yüce Allah yarattığı tüm canlıların nesilleri devam etsin diye çift yaratmış. Yani boş masaya insan yada bir canlı eli değmeden yiyecek içecek ürün gelmeyeceği gibi suda yıkanan o güzel canlıda beraberinde yanında aynı cinsten bir kuş olmadan ve iki kuş birlikte olmadan ikinci kuş öyle siz yanlış düşünenlerin boş ve kuru duası ile iki olmaz. Bunun kuru dua ile olmayacağını bilmeniz, bilmemiz için Allah sana size bize hepimize  insanı diğer canlılardan ayıran en önemli sermaye olan aklı vermiş.

Akıl insanın  hem kendine, hemde dünyayı ve hayatı birlikte paylaşacağı tüm canlılara faydalı olmak adına düşünerek yaşaması için yaratıcı yüce Allah'ın  verdiği em önemli sermayesidir.

Akıl sağlığı yerinde insan düşünerek yaşar. Düşünerek yaşayan hiç bir akıl sahibi insan boş kuru dua ile hiç bir şey olmayacağını bilir.

Ve derede yıkanarak sağlığını korumaya ve ömrünü daha huzurlu sürdürmeye çalışan bu kuşa düşünerek yaşayan hiç bir akıl sahibi insan oy maşallah diye kuru kuru dua etmez.

Burada yapılacak tek iş bu güzel kuşun, bu güzel insan dostu canlının dahi, şuyun hayat olduğunu ve yıkanmanın sağlıklı yaşamak için ne kadar önemli olduğunu bilerek yaşadığına vurgu yapmak olmalıdır...

Kısacası suyun  tüm canlar ve canlılar için hayat olduğunu halen daha anlamayan akıl sahibi insanlara derede yıkanarak anlatmaya çalışan insan dostu bu güzel baykuşa, bu güzel canlıya oy maşallah diyen toplumumuzdaki sözde insanlar yüce Allah'ın oku buyruğu gereği okuyup öğrenerek ilim bilim sanat tahsil ederek önce iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı insan olmadan ne biz insanlara, nede insan dostu canlılara huzurlu ve güvenli hayat yok... 

Sözün özü, topyekün millet olarak iki günlük ömrümüzü huzur ve güven içerisinde yaşayabilmemiz, büyük umutlarla seçerek görev ve yetki verdiğimiz sevk ve idarecilerimizin insafına kalmış durumdayız.

Ne diyelim, nasıl diyelim, Allah akıl vererek yarattığı tüm  insanlara insan olduklarını, okumadan öğrenmeden çalışmadan bedava, yattığın yerden kufu dua ederek huzur ve güven içerisinde insanca yaşamanın mümkün olmadığını anlatmalıyız.

Tabii bunu en iyi anlatması gerekenlerse  iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı hak hukuk ve adalet şiarıyla ülkesi ve insanlarıyla insan dostu canlılara hizmet eden idarecilerdir.

Yüce Allah ülkede, Ünyede ve dünyada özelliklede islam coğrafyasında Allah ile din ile, iman ile yattıkları yerden rahat yaşarsınız nidalarıyla kuru dua edilerek aldatılan ve hayatları karartılan sözde insanların, okuyup öğrenerek özde insan olmaları için çalışacak, onların okuyup öğrenerek özde  iyi insan olmaları için gayret sarf edecek  iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı idarecileri nasip etsin insanların ve ülkelerin başına... 


Bu haber toplam 149 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları