Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Şubat 2023 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
25 Mayıs 2022 Çarşamba

BAŞKANLAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu’nun Başkanlığında İşkur Ordu İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Müdürlüğümüz yöneticileri ile ilçe sağlık müdürleri ve toplum sağlığı merkezi başkanları katıl
BAŞKANLAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu’nun Başkanlığında İşkur Ordu İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Müdürlüğümüz yöneticileri ile ilçe sağlık müdürleri ve toplum sağlığı merkezi başkanları katıldı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kasapoğlu, “Öncelikle hepinize hoş geldiniz demek istiyorum. Uzun bir aradan sonra her birlikte bu toplantıyı gerçekleştirme imkânı bulduğumuz için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Geçen hafta başhekimler toplantısında da söylediğim gibi 2022 yılı ile birlikte covid-19 pandemisinin sonuna yaklaştık. Ülke genelinde çok şükür vaka sayımız binin altına düştü. İnşallah en kısa zamanda covid-19’u hayatımızdan tamamen çıkaracağız. Yine geçen hafta dile getirdiğim gibi son covid-19 vakası negatif çıkana kadar asla rehavete kapılmayacağız” dedi.

Birinci basamak sağlık hizmetlerinin etkin kullanılması gerektiğini vurgulayan Kasapoğlu, “İkinci ve üçüncü basamak yataklı tedavi kurumlarına ihtiyacı azaltmak istiyorsak birinci basamak koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerini öncelememiz gerekiyor. Kanser olsun, obezite olsun, tansiyon ve diğer bulaşıcı olmayan kronik hastalıklar olsun, vatandaşlarımızın taramalarını yapacağız. Onları bilgilendirerek hastalıkları ortaya çıkmadan bertaraf edeceğiz.” dedi.

Obezite konusunda da, insanların beslenme alışkanlıklarını küçük yaşlarda kazandığını belirten Kasapoğlu, “Okul okul, veli veli gezerek, gerekirse evlerinde ziyaret ederek ya da telefonla arayarak ailelere ve öğrencilere sağlıklı beslenmenin önemini anlatacağız. Sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirilmesinde en az diğer paydaşlar kadar biz de sorumluyuz arkadaşlar, vereceğimiz doğru bilgiler ve önerilerle sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunacağız.” dedi.

Toplantıda ilçelerimizin birinci basamak sağlık hizmetlerindeki mevcut durumları, kısa ve uzun vadede yapılması planlanan yatırımlar ve iyileştirmeler değerlendirildi. Bunun yanında toplantı gündeminde, ilçelerimizde sağlık bilgi sistemleri (SBS) kullanımı, hastalıkyönetim platformu (HYP), ulusal kanser tarama standartları yer aldı.

Daha sonra toplantı gündeminde yer alan, sağlık bilgi sistemleri (SBS) kullanımı, hastalık yönetim platformu (HYP), ulusal kanser tarama standartları konularında ilçelerin durumu masaya yatırıldı. İlçe bazında yeni hedefler belirlenerek katılımcılara teşekkür edildi.

 

Bu haber toplam 451 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : BAŞKANLAR, TOPLANTISI, DÜZENLENDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler