HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
15 Mayıs 2024 Çarşamba Saat: 08:37

Eksik Diş Sağlık İçin Büyük Tehlike

Uzmanlar diş eksikliklerinin doğru bir şekilde tedavi edilmesiyle çok daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürdürülebileceğini belirtiyor.
Eksik Diş Sağlık İçin Büyük Tehlike

Temel olarak implant uygulamalarının gerçek bir diş kökü gibi çene kemiğinden destek alarak çok daha doğal ve sağlıklı bir çiğneme, konuşma ve görünüm oluşturduğundan bahseden Dental Group Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Recep Eşkar, diş implantının eksik dişler yerine uygulanan en doğru tedavi şekli olduğunu vurguladı.

Diş eksiklikleri yaşayan kimselerin zaman içerisinde sindirim sistemi problemleri, gülümsemeden kaçınma, sosyal hayattan uzaklaşma gibi birçok fiziksel ve psikolojik problemle baş başa kaldığını belirten Eşkar, implant sayesinde bu problemlerin ortadan kalkacağını ve hastaların güvenle gülebileceğini dile getirdi.

Eksik dişin mutlaka çözülmesi gereken problemlerden olduğunu söyleyen Eşkar, “Dünya Sağlık Örgütü diş eksikliğini; şekil bozukluğuna neden olan, fonksiyonu kısıtlayan, bireylerin fiziksel ve duygusal gelişimini engelleyen ve tedavi gerektiren bir durum olarak tanımlamaktadır. Diş eksikliği hayatı tehdit eden bir durum olmamasına karşın çiğneme, konuşma ve estetik ile ilgili problemlere neden olmakta ve bireylerin ağız sağlığı ve psikolojik durumu üzerinde, daha şiddetli, kritik ve hayat boyu süren etkiler yaratmaktadır. İmplant uygulaması olası sorunların önüne geçilebilmesi açısından da tercih edilen bir tekniktir. Hareketli protez kullanamayan ya da kullanmak istemeyen hastalar için de vidalı diş işleminin çözüm niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Diş eksikliğinin, beslenme alışkanlıklarını etkilediğinden besinlerin iyi çiğnenmeden yutulmasına dolayısıyla kilo alımına neden olabileceğin bahseden Recep Eşkar, iyi çiğnenmeden yutulan besinler aynı zamanda ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarına da neden olabileceğinden bahsetti.

Dental Group Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Recep EŞKAR, 20. Yılını kutlayan Dental Group Hospitadent’in yurt içi ve yurtdışında yer alan 22 şubesi ve nitelikli uzman kadrosuyla diş eksikliklerini en sağlıklı ve konforlu şekilde tedavi ettiklerini vurgulayarak hastaları şubelerine davet etti.

Kaynak : PHA
Anahtar Kelimeler : Eksik, Diş, Sağlık, İçin, Büyük, Tehlike

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler