HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2023 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
28 Şubat 2023 Salı Saat: 08:06

LAZER İLE TEDAVİSİ MÜMKÜN

Op. Dr. Zaim, ‘Korneanın lazer eşliğinde yeniden şekillenmesini sağlayan Excimer Lazer yöntemi günümüzde görme kusurlarının tedavisinde sık tercih edilen yöntemlerdendir’ dedi.
LAZER İLE TEDAVİSİ MÜMKÜN

Halk arasında göz çizdirme olarak da bilinen “Excimer Lazer” tedavisi hakkında bilgilendirmede bulunan Medical Park Ordu Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nükhet Zaim, “Excimer lazer yöntemi 18 yaşından büyük ve göz yapısı uygun kişilerde gözde kırma kusurlarını (miyop, hipermetrop, astigmat) ortadan kaldırmaktadır. Gözlük veya kontakt lense ihtiyaç olmadan kalıcı kesintisiz net görüş sağlayabilir” dedi.

İŞLEM 20 SANİYE SÜRÜYOR

Göz çizdirme işleminin oldukça basit olduğunu ve kısa sürede gerçekleştirildiğini söyleyen Op. Dr. Zaim, “Korneanın lazer eşliğinde yeniden şekillenmesini sağlayan Excimer Lazer yöntemi günümüzde görme kusurlarının tedavisinde sık tercih edilen yöntemlerdendir. Bu yöntemle uygun göz yapısında 10 numaraya kadar miyop, 4 numaraya kadar hipermetrop, 6 numaraya kadar astigmat düzeltilebilir. Hastanede yatış gerektirmeyen lazer işlemi sonrası hastalarımızı aynı gün taburcu ediyoruz. Lazer uygulaması sırasında hastamız herhangi bir ağrı, acı hissetmiyor ve yaklaşık 20 saniye gibi çok kısa bir zaman diliminde işlemi bitiriyoruz. İki gözü de aynı anda tedavi edebiliyor, lazer tedavisi sonrasında 4 ila 5 saat arasında gözler açık kalarak istirahat etmelerini öneriyoruz” şeklinde konuştu.

GÖZÜN YAPISININ UYGUN OLMASI GEREKİYOR

Excimer lazer için gözlerin uygun olup olmamasına doktorun karar vereceğini dile getiren Op. Dr. Zaim, “Excimer lazer yöntemi uygun göz yapısına sahip hastalara yapılması gereken bir uygulamadır. Tam göz muayenesi ve yapılacak tetkiklerin sonucuna göre belirlenmektedir. İlk muayene gözünüze en uygun, en güvenli tedavi yönteminin planlanması için bir dizi ayrıntılı tetkiki içerir ve en az işlemin kendisi kadar önemli bir hazırlık aşamasıdır” ifadelerini kullandı.

ERTESİ GÜN İŞE GERİ DÖNÜLEBİLİR

Bireyde işlem sonrası oluşabilecek etkilere değinen Op. Dr. Zaim, “İşlem sonrası 4 saat kadar göz kızarıklığı, ışıktan rahatsızlık, gözlerde batma hissi ve geçici bulanık görme gibi sıkıntılar kısa süre yaşanabilir. Operasyon sonrası 4 ila 5 saate kadar gözlerde yanma, sulanma ve bulanık görme normaldir. 1 ila 2 saatte bir verilen damlalar kullanılmalıdır. Hastalarımız, ertesi gün yapılacak kontrol muayenesi sonrası günlük işlerine rahatlıkla geri dönebilirler” diyerek sözlerini sonlandırdı.nBÜLTEN

Bu haber toplam 450 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : LAZER, İLE, TEDAVİSİ, MÜMKÜN

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler