- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
- 16:19 Kalp-damar ve hipertansiyon hastalarına "sıcak hava" uyarısı
- 16:17 Kültür Bakanlığına Atandı
Fındık Fiyatı
Resim Yarışması Başlıyor!
![Resim Yarışması Başlıyor!](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/resim-yarismasi-basliyor_907.jpg)
Uzun yıllardır Ordu’da sanatsal ve sportif etkinlikleriyle adından söz ettiren Zen Sanat Akademisi “Geleceğim İçin Doğayı Koruyorum” adlı bir resim yarışması düzenledi.
Resim yarışması ilkokul ve ortaokul düzeyi olmak üzere iki kategoride düzenlendi. Yarışmaya ödül olarak 2 yarım altın, 2 çeyrek altın, 2 gram altın ve 2 resim kursu ödülü verilecek.
Zen Sanat Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Sayman yarışmanın amacı konusunda şunları söyledi: “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında çocuklarımıza sanat etkinlikleri yoluyla yaşadığımız dünyayı gelecek kuşaklara yaşanabilir olarak ulaştırma görev ve sorumluluğunu kavratmak en önemli amacımız. Gücümüz yetse de dünya çapında ya da ülkemiz çapında bir yarışma yapabilsek çok daha mutlu olacağız. Şimdilik Ordu çapında bir yarışma ile doğamızı koruma bilincine ilimiz çapında bir katkı sunmayı başarabilmeyi hedefledik. Yarışmamızda dereceye giren eserlerin ödül töreni 12 Haziran 2024, Çarşamba günü Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek Zen Sanat Akademisi yılsonu etkinleri içinde düzenlenecek törenle verilecek. 12 Haziran 2024 Çarşamba günü “Resim Sergisi, Müzik Dinletisi, Ödül Töreni ve Tahsin Hasoğlu’nun Böyleyken Böyle adlı Stand-Up gösterisinden oluşan bir dizi sanat etkinliğinde sanatseverlerle buluşmak için heyecanlı bir bekleyiş içindeyiz.
Anne ve babalarımızdan arzumuz ilkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuklarımızı “Resim Yarışması”na katılmaları konusunda cesaretlendirmeleridir. Son zamanlarda çokça duyar hale geldiğimiz şiddet olaylarından çocuklarımızı uzak tutmanın en güzel yolu onları sanatla buluşturmak olduğunu bilmelerini isterim” dedi. HABER MERKEZİ