HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
5 Aralık 2022 Pazartesi

COŞKUN ÖZBUCAK ŞİİR KİTABINI OKUYUCULARINA İMZALADI

Cuma günü Atlıhan Otel’de “Sevgi Yeşertir Umudu” adlı şiir kitabı için yapılan imza gününde okurlarıyla buluşan Özbucak, şiirlerini sevgi, umut ve direnç üzerine yazdığını söyledi.
COŞKUN ÖZBUCAK ŞİİR KİTABINI OKUYUCULARINA İMZALADI

Coşkun Özbucak şiir kitabını okuyucularına imzaladı

Cuma günü Atlıhan Otel’de “Sevgi Yeşertir Umudu” adlı şiir kitabı için yapılan imza gününde okurlarıyla buluşan Özbucak, şiirlerini sevgi, umut ve direnç üzerine yazdığını söyledi.

İmza gününe katılımdan memnun olduğunu söyleyen Özbucak şiir ve imza günü için şunları söyledi, “Sevgi ve umut yoksa yaşam da yok demektir anlayışıyla hareket ediyorum. Tüm zorluklara, olumsuzluklara rağmen gelecek konusunda umutlu olmak zorundayız. Yazılarımda buna özen gösterdiğim gibi şiirlerimde buna özen gösterdim.

“Mitinge Karşı Miting, Üzülme Güneş Yeniden Doğacak, Tünelden Çıkış adlarında deneme; Ordu’da İnsan Manzaraları adıyla röportaj ve Dilek Ağacı adıyla da öykü türünde beş kitabım yayımlandı. Altıncı kitabım ise, Sevgi Yeşertir Umudu adıyla şiir kitabı oldu.

Kitabımdaki şiirlerim “sevgi, umut ve direnç” konularını kapsıyor. Bu nedenle de kitabımın adı “Sevgi Yeşertir Umudu” oldu. Sosyal, siyasal ve kişisel ilişkilerde de sevgi, umut ve direnç olmazsa olmaz. Bunlardan biri eksik olduğunda yaşamdan tat alamayız. Bu üç kavramın birbiriyle diyalektik ilişkisi bunuyor. Sevgisi olmayanın umudu, umudu olmayanın da direnci olmaz. Şiirlerimle bu duyguların yaşanmışlıklar karşısında yıpranmaması için duygularımı dizeler haline getirdim. 

Böylece zor bir alana yöneldim. Umarım okurların beğenisi olur. Bu çalışmalarım birinci basamak. Eleştirileri de dikkate alarak kendimi yenilemeye devam edeceğim. Kendime “şair” nitelemesi yapmıyorum. Bu nitelemeyi yapacak olan okurlardır. Umarım şiirlerim beğenilir. Kendi adıma beğenileceğini inanıyorum.

Kitabımın arka sayfasında şiir üzerindeki düşüncelerimi şöyle özetlemiştim, “Umut, dirençtir; sevgi, masumiyet. Umut ve sevgi kanatlandırır duyguların en kutsalını. Harfler koşarlar birbirine sözcük olurlar. Sözcükler hazır ola geçerler, umuda ve sevgiye saygıdan yan yana gelirler. Dizeler kanat olur, uçarlar önce gökyüzüne sonra da gönüllere. Kanıt mı istiyorsunuz? Okuyun Nazım Hikmet’in, Sebahattin Ali’nin şiirlerini. Dört duvar arasına sıkıştırılamamış yüreğin sevda, sevgi, özlem ve özgürlük şiirlerinin harf harf, sözcük sözcük, dize dize nasıl kanatlandırdıklarını; gökyüzünü nasıl mavileştirdiklerini; yürekleri nasıl ısıttıklarını görün, tanık olun.”

İmza günümde beni yalnız bırakmayan dostlarıma teşekkür ediyorum. Güzel bir gün oldu. Okurlarımdan gelecek eleştiriler eksikliklerimi gidermeye katkı sunacak.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler