- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
- 16:19 Kalp-damar ve hipertansiyon hastalarına "sıcak hava" uyarısı
- 16:17 Kültür Bakanlığına Atandı
Fındık Fiyatı
DOKA’DAN Uyum Desteği Çalıştayı
![DOKA’DAN Uyum Desteği Çalıştayı](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/doka-dan-uyum-destegi-calistayi_224.jpg)
DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) Afetzede Öğrencilerin Yeni Okullarına Uyum Sürecini Destekleme Çalıştayı; ilimizde Uzman Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Emrah Akman tarafından 15-17 Nisan tarihlerinde Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde; 18-20 Nisan tarihlerinde ise Ordu Öğretmenevinde; 7-9 Mayıs tarihlerinde ise Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.
Çalıştayın 1. günü ruh sağlığı çalışmalarında oyun ve sanat psikoterapisinin, kaygı, travma ve afet sonrası zorluklar yaşayan çocuklarımızda etkili olması amacıyla "Afetzede Öğrenciler için Oyunların ve Sanatın İyileştirici Gücü"; 2. günü empatinin gelişebilmesi için diğer kişi ile iletişim kurulması ile davranış ve iletişim özelliklerinin tanımlanması amacıyla "Afetzede Öğrenciler için Empati ve İletişim Becerilerini Geliştirme Etkinlikleri"; 3. günü ise çocuklarımızın hayal güçlerini kullanarak duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine fırsat verip drama ve canlandırma yapmalarını sağlamak için etkinlikler ve örnek çalışmalar yapmak amacıyla "Afetzede Öğrenciler İçin Drama, Canlandırma ve Hikâye Oluşturma" etkinlikleri; toplam 61 öğretmenin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Çalıştayda öğretmenler ile bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Ailemizden sonra hayatımıza yön veren en önemli basamaklardan biri hiç kuşkusuz okul hayatımızdır. Okullarımız; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan birer eğitim yuvasıdır. İyi ve doğru eğitimi verecek olanlar ise şüphesiz öğretmenlerimizdir. Teknolojik ve bilimsel ilerlemenin ışık hızında gelişim gösterdiği çağımızda çağa ayak uydurmak ve bu gelişmelerin eğitim ve öğretime yansımalarını ilimizde görev yapan öğretmenlerimize aktarabilmek amacı ile eğitimlere devam ediyoruz. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim almaları, kaliteli bir mesleki eğitimin yanı sıra gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri adına bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. "DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) Afetzede Öğrencilerin Yeni Okullarına Uyum Sürecini Destekleme Çalıştayı"na katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Ayrıca çalıştayda görev alan ve emeği geçen bütün meslektaşlarıma da çok teşekkür ediyorum." dedi.
Altınordu, Ünye ve Fatsa olarak üç ayrı havzada gerçekleştirilen DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) Afetzede Öğrencilerin Yeni Okullarına Uyum Sürecini Destekleme Çalıştayı sonrası eğitimci Uzman Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Emrah Akman'a hediye takdimi ve öğretmenlere katılım belgelerinin verilmesi ile çalıştay tamamlandı. HABER MERKEZİ