- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
- 16:19 Kalp-damar ve hipertansiyon hastalarına "sıcak hava" uyarısı
- 16:17 Kültür Bakanlığına Atandı
Fındık Fiyatı
PROJE HİBE DESTEĞİ ALDI
![PROJE HİBE DESTEĞİ ALDI](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/proje-hibe-destegi-aldi-2_572.jpg)
Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Coşkunöz Vakfı tarafından ülke genelindeki teknik okullar arasında düzenlenen "Cevher Hibe Destek Programı"na katılarak sunduğu proje ile birçok okul ve üniversitenin bulunduğu toplamda 102 kurum ve kuruluşu geride bırakarak elde ettiği birincilik ile 300.000 TL hibe desteği almaya hak kazandı.
Türkiye'nin Ulusal anlamda en prestijli programlarından olan bu programa Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanında "Sürdürülebilir Bir Isıtma Kaynağı;Isı Pompasının Mesleki ve Teknik Eğitime Entegrasyonu" adlı projesiyle katılım sağlayan Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 102 kurum arasında sunduğu proje ile elde ettiği birincilik sonucu 300.000 TL hibe desteği almaya hak kazandı.
Edinilen bilgiye göre, Projenin takip, yazım ve başvuru süreçlerin de, Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi Öğretmeni Öner Tanık başta olmak üzere,Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul İdaresinin büyük katkısı ve emeği olduğu ifade edildi.
Çok yakında lansmanı yapılması planlanan projenin, enerji alanında çeşitlilik yaratacak ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olarak ülke ekonomisine katkı sunacak bir çalışma olmasının hedeflendiği belirtildi.
Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi,Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Makine Teknolojisi, Bilişim Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı ve Gemi Yapımı branşları olmak üzere toplamda sekiz dalda eğitim ve öğretim faaliyetini sürdüren Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cevher Hibe Destek Programı kapsamında elde ettiği birincilik sayesinde çok yakın bir gelecekte Çevre Dostu, Sürdürülebilir Bir Isıtma Kaynağı;Isı Pompasının Mesleki Teknik Eğitime Entegrasyonu atölyesi kazandırarak, okulun branş atölye sayısının 9’za yükseleceği öğrenildi.
nAHMET YENİN