HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
19 Aralık 2022 Pazartesi Saat: 05:19

MÜDÜRLER iKiZCE’DE TOPLANDI

Ordu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
MÜDÜRLER iKiZCE’DE TOPLANDI

İkizce İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesinde Müdürü  Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantıda; 2022-2023 eğitim öğretim yılında yürütülen ve planlanan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı için İkizce ilçesine giden Müdür Vargeloğlu, ziyaretlerine ilk olarak İkizce Kaymakamı Ali Can Yıldız'ı ziyaret ederek başladı. Ardından İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı'yı ziyaret etti.

İlçedeki ziyaretlerden sonra Müdür Vargeloğlu, İkizce İlkokulu/Ortaokulunda İkizce İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan Güneş'le birlikte ilçedeki okul kurum müdürleriyle bir araya geldi. Toplantıda; eğitim ve öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda müdürlerimizden bilgi aldı; başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

Toplantı sonrasında İkizce İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri ile sohbet eden Müdür Vargeloğlu onların görüş ve isteklerini dinledi, öğrencilerimize başarılı bir eğitim hayatı temennisinde bulundu. "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" kutlama etkinlikleri kapsamında öğretmen ve öğrenciler  tarafından hazırlanan standları gezdi.

Toplantıda; Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 81 ilde uygulamaya koyulan; öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimini destekleyen okul ortamlarının oluşturulmasını sağlamak, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve eğitim kurumlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini artırmak amacıyla "Ortaöğretimde 10.000 Okul-LİSEDEYİZ (Lisede Yenileme İyileştirme Zamanı) Projesi" kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında, çocuklarımızın yüreğini okuma sevgisi ile doldurmak ve onların kitaplara ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla eğitimin temel yapı taşlarından olan kütüphaneleri "okullarımızın kalbi" olarak nitelendirilen Müdürümüz, bu konunun oldukça önemli olduğuna vurgu yaparak okul kütüphanelerimizde bulunan kitap sayılarının değerlendirilmesi ve hedeflenen sayıya ulaşılması için gerekli çalışmaların planlanması hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Daha sonra; TÜBİTAK yarışmalarında başvuru süreci, TEMA Vakfı ile ilgili iş ve işlemler, taşıma kapsamında bulunan servis araçlarının denetimlerinin düzenli olarak takibinin yapılması konuları görüşüldü.

Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan Nurettin Topçu'nun "İslam ve İnsan" adlı kitabının değerlendirilmesi yapılarak kitap ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Değerlendirme toplantısına katılmak üzere İkizce ilçemizde bir araya gelen İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından, ilçenin tarihî ve doğal güzelliklerini ziyaret etmek amacıyla Gençağa Kalesi ve Ambartepe Mahallesi gezildi. Daha sonra da tarihe tanıklık etmiş bir yapı olan Laleli Çivisiz Camii ziyaret edildi.

                   nBÜLTEN

 
Anahtar Kelimeler : MÜDÜRLER, iKiZCE’DE, TOPLANDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler