- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
- 16:19 Kalp-damar ve hipertansiyon hastalarına "sıcak hava" uyarısı
- 16:17 Kültür Bakanlığına Atandı
Fındık Fiyatı
“Enflasyon Düşürülerek Ekonomi Rayına Oturmalı”
![“Enflasyon Düşürülerek Ekonomi Rayına Oturmalı”](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/enflasyon-dusurulerek-ekonomi-rayina-oturmali_187.jpg)
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçim sonuçlarını değerlendiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Demokrasimizin yeniden taçlandığı yerel seçimler ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.
“MİLLİ GELİR VE EKONOMİ RAYINA OTURTULMALI”
Seçim sonuçlarını değerlendirerek yazılı açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Mahalli idareler yerel seçimleri artık tamamlandı. Sonuçlar ülkemize, milletimize ve tüm siyasi partilere hayırlı olsun. Sorumluluk bilinciyle sandık başına giderek oylarını kullanan ve demokrasimizi taçlandıran tüm vatandaşlarımıza esnaf ve sanatkar camiası adına teşekkür ediyorum. Seçilen belediye başkanları başta olmak üzere il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimiz, tüm muhtar ve azalarını ayrı ayrı tebrik ediyor, bu ulvi görevlerinde üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.
Artık seçimsiz bir 4 yıllık sürecin bizi beklediğini ifade eden Palandöken, “Bu fırsatı ülke olarak iyi değerlendirmeliyiz. Enflasyon sorunu başta olmak üzere esnafımızın içerisinde bulunduğu bütün problemlerin en kısa zamanda çözümlendiği iyi bir dönem olmasını bekliyoruz. Ekonomide atılacak çok adım ve yapılacak çok iş var. Tüm gücümüzle enflasyonun düşürülmesi için mücadeleye ve ekonomiye odaklanmalıyız. Bu 4 yıllık süreç içerisinde esnafımızın çözüm beklediği tüm sorunlar çözülmeli ve ekonomide dengeler yeniden sağlanmalı. En önemlisi milli gelir ve ekonomi en kısa zamanda rayına oturtulmalı” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ