HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
23 Ocak 2023 Pazartesi Saat: 08:18

“YAPILANDIRMA HABERİ ESNAFIMIZ İÇİN SEVİNDİRİCİ”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken 'Yeni bir düzenleme ile esnafımız da yapılandırma kapsamına alınarak emekli olabilmelerinin önü açılmalı' dedi.
“YAPILANDIRMA HABERİ  ESNAFIMIZ İÇİN SEVİNDİRİCİ”

Yapılandırma paketinin esnaf ve sanatkarlar adına sevindirici olduğunu ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması beklenen vergi ve SGK borçlarına yönelik yapılandırma paketi esnaf ve sanatkar camiamız ile tüm vatandaşlar adına sevindirici. Yeni bir düzenleme ile esnafımız da yapılandırma kapsamına alınarak emekli olabilmelerinin önü açılmalı” dedi.

“YAPILANDIRMA ÖDEMELERİ UZUN BİR ZAMAN DİLİMİNE YAYILMALI”

Yapılandırma ödemelerinin uzun bir zaman dilimine yayılması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılacak olması günümüz ekonomik koşullarında oldukça sevindirici. Ancak kış döneminde esnafın elektrik, doğal gaz gibi girdi maliyetlerindeki artış göz önünde bulundurularak yapılandırma ödemeleri uzun bir zaman dilimine yayılmalı. Bağ-kurlu esnafımızın prim gün sayısı SSK’lı çalışanlarla eşitlenerek emeklilik hakkı sağlanmalı” şeklinde konuştu.

  nBÜLTEN

Bu haber toplam 1.046 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler