HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Haziran 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
12 Mayıs 2021 Çarşamba

VALi SONEL KUTLADI

Ordu Valisi Tuncay SONEL’in Engelliler Haftası, Vakıflar Haftası ve Hemşireler Haftası hakkında mesaj yayınladı
VALi SONEL KUTLADI

Ordu Valisi Tuncay SONEL’in Engelliler Haftası, Vakıflar Haftası ve  Hemşireler Haftası  hakkında mesaj  yayınladı

ENGELLİLER HAFTASI

Vali Sonel Engelliler Haftası hakkında yayınladığı mesajda şunları kaydetti.‘’Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası engeli olan vatandaşlarımızın  sorunlarının gündeme getirilmesi, dünyaya onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratılması amacıyla Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır.

Bir takım engellerine rağmen, hayata tutunmaya çalışan ve sosyal hayatın içerisindeki engeli olan vatandaşlarımız, toplumumuz için birer güç kaynağıdır. Engeli olan bireylerimizin geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânlar oluşturulması, onların yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması, yalnızca engeli olan vatandaşlarımızı değil, tüm toplumu mutlu edecektir.

Sosyal devlet anlayışı ile engeli olan bireylerimizin sorunlarına çözüm üretmek, onların da toplumun birer parçası olduğunu, toplum hayatından eşit ve üretken birer birey olmaları için herkesin görevi olduğunu unutmamalı, her bireyin birer engelli adayı olduğunu hatırlayarak, engeli olan vatandaşlarımıza karşı her zaman duyarlı olmalıyız. 

Devletimizin temel politikası; bakım sorumluluğunu üstlendiği tüm engellilerimizin başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, üreten ve toplumsal yaşama katkıda bulunan bireyler olmalarını sağlamaktır.

Bu kapsamda; engeli olan vatandaşlarımız için kurum bakımı ve evde bakım hizmeti verilmektedir.  Devletimizin izni ile açılan özel bakım merkezleri ile ilimizde ailesi yanında bakılma imkânı olmayan ve kapasite nedeniyle resmi kurumlara da yerleştirilemeyen bakıma muhtaç engellilerin başka illere gönderilmeden, yakın çevre ile iletişimi kesilmeden, bakım hizmeti imkânı da sağlanmaktadır.

Engeli olan vatandaşlarımıza sadece bir hafta değil, tüm yaşamları boyunca sahip çıkmalıyız. Kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız.

Ordu Valiliği olarak 5 ay önce başlatmış olduğumuz “Hatırlanmak Bir Gün Değil, Her Gün” projemizle ilimiz genelindeki tüm engeli olan vatandaşlarımızı  tespit ederek, onlarla belirli gün ve haftalarda değil, sürekli yakından ilgilenmekte ve ihtiyaçlarını karşılamaktayız. 

Bu duygu ve düşüncelerle engeli olan vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümünde ve bu konudaki duyarlılığın artırılmasında katkısı olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, engeli olan vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum’’

VAKIFLAR HAFTASI

Ordu Valisi Tuncay Sonel Vakıflar Haftası için yayınladığı mesajında, ‘’Türk örf ve adetinde önemli bir yeri bulunan Vakıf müessesesinin, sahip olduğumuz kültürel değerlerin korunarak, gelecek kuşaklara aktarılması görevinin yanı sıra, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım edilmesinin kurumsallaşması gibi önemli bir görevi de bulunmaktadır. ‘’ dedi.

Vali Tuncay Sonel daha sonra şunları kaydetti.

‘’Eğitimden sağlığa, kültürden şehirciliğe kadar birçok alanda geçmişten günümüze değerli hizmetler gerçekleştiren Vakıfların, ülkemizin gelişme sürecindeki yeri ve önemi yadsınamaz. 

Ülkemizin dört bir yanında imar edilmiş olan Vakıf eserlerimize sahip çıkmak ve gelecek kuşaklara aktarmak, hepimizin temel görevi olmalıdır.

Hayır kurumları olan Vakıflar, toplumda sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu güçlendirmesinin yanında, Türk Vakıf geleneğinin yaşatılması, tarihimize ve geleneklerimize duyduğumuz sorumluluğun yerine getirilmesi bakımından da büyük önem arz etmektedir.

Bizlere düşen, yüzyıllardır yüce milletimize toplumsal, kültürel, ekonomik alanlarda türlü hizmetler sunan ve temelinde hayır duygusu ile insanlık sevgisi yatan Vakıflarımızı gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatarak tanıtmalı, onlara Vakıf bilincini aşılamalıyız.

Bu vesileyle, Vakıflar Haftasında; insanlara yardım duygusunu geliştirmek, dayanışmanın önemini anlatmak amacıyla kurulan Vakıfların hizmetlerinin yürütülmesinde emeği geçenlere Ordulu hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyor, ‘Vakıflar Haftası’nı kutluyorum.’’ 

HEMŞİRELER HAFTASI

Ordu Valisi Tuncay Sonel Hemşireler Haftası için yayınladığı mesajında; Yaptıkları fedakarlıklarıyla insanlara umut olan, Koronavirüsle (Covit-19) salgınına karşı kahramanca mücadele eden hemşirelerimizin, Hemşireler Haftası'nı kutluyorum.

Dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapan, sabırla, hoşgörüyle, özveriyle çalışarak insanlığa hizmet eden hemşirelerimiz, sağlık sistemimizin bu günlere gelmesinde çok önemli katkılarda bulunmuşlardır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde mesleğin önemi bir kez daha hatırlanmış, virüse karşı fedakârca görev yapan hemşirelerimizin toplum nezdindeki saygın konumu daha da pekişmiştir.

Ülkemizde yaşadığımız bu zor günlerde; sağlığımız için büyük emekler veren tüm hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, İnsan hayatının kutsallığının farkında olarak sabır, üstün gayret ve sevgi ile çalışan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Haftasını bir kez daha kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu haber toplam 185 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : VALi, SONEL, KUTLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler