HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
6 Haziran 2024 Perşembe

Başkan Genç, TBB Genel Kurulunun Ardından Konuştu..

Trabzon BB Başkanı Genç; "Şu anda oluşan oluşan Encümen yapısında bu platform, Türkiye Belediyeler Birliği olmaktan ziyade tamamen CHP ile DEM Parti'nin işbirliği halinde, iki partinin birliği haline dönüşmüştür."
Başkan Genç, TBB Genel Kurulunun Ardından Konuştu..

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bugünkü seçimler sonucu oluşan Encümen yapısıyla Türkiye Belediyeler Birliğinin "tamamen CHP ile DEM Parti'nin birliği haline dönüştüğünü" söyledi.

Genç, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Yönetiminin belirlendiği Genel Kurulun ardından Meyra Palace Otel'de basın toplantısı düzenledi.

Genel Kurula katılan delegelere tekeşkür eden Genç, delegasyondaki sayısal aritmetikten ziyade, bir itirazı, kararlılığı ortaya koymak ve teamülen uygulanagelen bir sistemin değiştirilmesine itiraz etmek için TBB Başkanlığına aday olduğunu bildirdi.

Bu itirazı, Genel Kurulun bilgi ve takdirine sunduğunu ifade eden Genç, şunları söyledi: "Tekraren ifade etmek isterim, 20 yıldır Türkiye Belediyeler Birliğinin Encümen yapısı Türkiye'deki bütün belediyelerin siyasi partilere göre dağılımıyla mütenasip olarak oluşur. Ancak bugün icra edilen Türkiye Belediyeler Birliğindeki delegasyon yapısı, maalesef CHP'nin inisiyatifiyle birlikte, şu anda birliği oluşturan delegasyondaki sayısal üstünlüğe göre tesis etilmiştir. Ekrem Bey'in konuşmasını izledim. Orada demokrasi güzellemesi yaparak bu konuda katılımcı bir encümen oluşturma anlayışı konusundaki gayretlerini ve partisinin de gayreti olduğunu ifade ediyor. Ancak maalesef doğruyu söylemiyor. Biz bu konuda CHP'ye, 20 yıldır uygulanan Encümen yapısının aynı şekilde, yani AK Parti dönemlerinde uygulanan encümen yapısının aynı şekilde uygulanması konusunu iletmemize rağmen, şu anda elde ettikleri gücü kendi lehlerine kullanmanın peşinde olmuşlardır. Buna itiraz ettik. Başka bir sebebimiz, saikimiz yoktur."

"BU BİRLİK ARTIK BELEDİYELER BİRLİĞİ OLMAKTAN ÇIKTI"

Bu itirazı aday olarak da Genel Kurulun bilgisine sunmak istediklerini dile getiren Ahmet Metin Genç, "Daha da önemle vurgulamak isterim ki, şu anda oluşan oluşan encümen yapısında bu platform, Türkiye Belediyeler Birliği olmaktan ziyade tamamen CHP ile DEM Parti'nin işbirliği halinde, iki partinin birliği haline dönüşmüştür" dedi.

Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: "'Gelin beraber encümen yapalım. Biz DEM ile alenen ortaklık yaptık, siz de gelin demokrasinin gereği buraya katılın'... Bizim buna katılmamız söz konusu olabilir mi? Asla olamaz. Çünkü biz bu yapıda olduğumuz zaman, sırtını terör örgütüne yasladığını iddia eden, alenen bunu söyleyen bir siyasi oluşumun içerisinde, aynı Encümende olduğumuz zaman, terörle 40 yıldır mücadele eden şehitlerimizin ruhu sızlar. Asla olmayız, olmadık da. Ama üzülerek gördüm ki Türkiye Belediyeler Birliği artık Türkiye Belediyeler Birliği platformundan çıkmış ve iki partinin, CHP ve DEM'in birlikte, PKK'nın uzantısı olan partinin birliği haline dönmüştür."

AA

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler