- 09:07 "DÜNYANIN İLK 5 ÜLKESİ ARASINDAYIZ”
- 09:01 Samsun Yapıyor, Biz Bakıyoruz
- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
Fındık Fiyatı
MHP’DEN ‘LİDER ÜLKE, ENGELSİZ TÜRKİYE’ PROGRAMI
![MHP’DEN ‘LİDER ÜLKE, ENGELSİZ TÜRKİYE’ PROGRAMI](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/mhp-den-lider-ulke-engelsiz-turkiye-programi_923.jpg)
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Kadın Kolları Başkanı İrem Yıldız Gürsoy, MHP Aile, Kadın ve Sosyal Hizmetler Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı Birimi tarafından 10-16 Mayıs ‘Engelliler Farkındalık Haftası’ kapsamında, partinin genel merkezinde ‘Lider Ülke, Engelsiz Türkiye’ temalı programa katıldı.
Başkan Gürsoy, katıldığı programı değerlendirerek; ‘Lider Ülke, Engelsiz Türkiye’ programımız hakkında inanarak ve farkında olarak ifade ediyoruz ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu nedenle hiçbir özel bireyinizi arkamızda bırakmadan, birlikte ilerlemeye mecburuz” dedi.
Başkan Gürsoy, 1981 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10-16 Mayıs tarihlerinin ‘Engelliler Farkındalık Haftası’ olarak ilan edildiğini hatırlatarak, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ’nin ifadesiyle özel bireylerimizin farkındalık haftası içinde sizlerin sorunlarına dikkat çekmek, bu konuda siyasal ve toplumsal farkındalığı arttırmak istiyoruz.
Sizleri daha iyi anlayabilmek ve her birinizin toplumsal yaşama en üst düzeyde katılımlarınızı sağlamanın önemli olacağına inanıyorum. Verilere göre nüfusumuzun yüzde 12.5’i bir ifadeyle 8 kişiden 1’inin özel birey olduğunu biliyoruz.
Bu çerçevede bu konu hakkındaki farkındalık ve duyarlılık birkaçımızın değil hepimizin hassasiyeti olmalıdır. Yılın bir gününde veya bir haftasında değil hayatımızın her anında özel bireylerimizi hatırlamayı ve yapılan her işte ve konulan her tuğlada sizleri dikkate alan duyarlı bir millet olarak hareket etmeyi ülkümüz olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.
Her soruna çözüm üretmek için büyük bir çaba gösterdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Gürsoy; “İnanarak ve farkında olarak ifade ediyoruz ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu nedenle hiçbir özel bireyinizi arkamızda bırakmadan, birlikte ilerlemeye mecburuz. Hayat, birlik, beraberlik, sevgi ve saygı ve farkındalıklarımıza göstereceğimiz hassasiyetlerle güzelleşecektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her soruna çözüm üretmeye çalışıyor ve samimiyetle her vatandaşımızın yanında olmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.
Düzenlenen programa: MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul’un yanı sıra, özel gereksinimli bireyler ve onların aileleri, milletvekilleri ve partililer katıldı. Programda Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) korosu sahneye çıktı ve katılımcılara konser verdi. Programın sonunda katılımcılara hediye takdim edildi.
HABER MERKEZİ