- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
- 16:19 Kalp-damar ve hipertansiyon hastalarına "sıcak hava" uyarısı
- 16:17 Kültür Bakanlığına Atandı
Fındık Fiyatı
EMEP, “Deprem üzerinden bir yıl geçti, mağduriyet devam ediyor.”
Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun 6 Şubat depreminin birinci yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, iktidarın halkın sorunlarına ilgisiz kaldığını belirterek tepki gösterdi.
Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, depremin üzerinde bir yıl geçmesine karşın barınma sorunundan sağlık sorununa, kayıpların bulunmasından geçim sorununa kadar tüm sorunların devam ettiğini belirterek, “Yaşanan büyük depremin üzerinden bir yıl geçti. Binlerce insanımızı kaybettik, kayıplarımız var. Şehirler yerle bir oldu. Bir yıl içinde barınma sorununu çözeceklerini söylediler ancak insanlar hala çadırlarda barınmak zorunda bırakıldı. İktidar depremi ranta çevirme derdinde. Gölcük, İstanbul depreminden ders çıkarılmadı. 6 Şubat depreminden de çıkarılmıyor. Yeni depremlere karşı önlemler alınmıyor.” dedi.
İmar affının hesabı verilmeli
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın deprem öncesi yüzbinlerce bina için imar affı getirmelerinden övündüğünü anımsatan Uzun, “Erdoğan övünerek deprem bölgelerinde yüz binlerce bina için imar affı getirdiklerini ve halkı büyük sıkıntıdan kurtardıklarını söylemişti. İşte imar affının sonucunu gördük. İnsanlarımız kuralsız binalara izin verilmesi nedeniyle enkaz altında kaldı. Bu suçun sorumluluğundan kaçamayacaklar. Yerel seçim aşamasında imar konusunun ve depreme karşı alınacak önlemelerin, toplanma yeri ve dayanıklı yaşanabilir konutların ne kadar önemli olduğu bir kez daha anımsatalım.” dedi.
Sorunlar devam ediyor
Uzun açıklamasını sürdürerek, “Bir yıl geçti insanlar hala su ve ısınma sorunu yaşıyorlar. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan durulamayan çadır ve konteynerlerde yaşamak zorunda bırakıldılar. Verilen sözlere karşın insanlar başını sokacak sağlıklı ve güvenli bir eve kavuşmuş değil. Deprem doğal bir olay ancak kayıplar doğal değil. Hükümetin depreme karşı önlem almaması nedeniyle yaşanan sorunlar çözümsüz değil. Emek Partisi olarak yerel seçim sürecini de dikkate alarak rantçı belediyecilik anlayışlarına karşı halkçı belediyeciliği öne çıkarak birleşik gücü yaratmak zorundayız. Birleşelim, seçeneğimizi yaratalım, kendimizi birlikte yönetelim. Bize bu ölümleri reva gören, bu yaraları açan rantçılardan, vurgunculardan, talancılardan hep birlikte hesap soralım.” çağrısı yaptı.