- 13:51 THY Ordu'nun Güzelliklerini Dünyaya Tanıttı
- 13:49 İsmail Çiçek’ten Hac Kafile Başkanına Ziyaret
- 13:45 Palamut Avcılığına Sıkı Takip
- 13:45 Ekmek Üreticilerine Hijyen Eğitimi
- 13:21 Seçim Otobüsü Kamu Hizmetlerinde Kullanılacak
- 12:58 Kimyasal Mücadele Zamanı
- 12:45 Yabancı Damgalı Ambalajlar İhracatta Kullanılmayacak
- 12:42 Yerli üretimde öncelikli ürünler listesi güncellendi
- 12:44 Devlet Muhasebesi Standartları'nda Yenilik
- 12:41 Düzenli egzersiz ve sigaradan uzak durmak beyin sağlığını koruyor
- 12:36 Emniyet Caddesi’ne Modern Yüz
- 12:35 “Teknoloji Bağımlılığı ve Çevre Ahlakı” anlatıldı
- 11:46 RTÜK'ten Müzik ve Klip Yayınlarına 'Edep' Uyarısı
- 11:39 İhracatta yeşil dönüşüme yeni destek geliyor
- 11:38 TÜRKPATENT'e 6 ayda 7 bine yakın başvuru yapıldı
Fındık Fiyatı
Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği Müsabakaları Başladı
![Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği Müsabakaları Başladı](https://www.ordutribungazetesi.com/img/manset/ordu-da-halter-turkiye-birinciligi-musabakalari-basladi_225.jpg)
2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarının Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda açılış seremonisi yapıldı.
Programa Ordu Valisi Muammer Erol, İl Jandarma Komutanı Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Halter Federasyon Başkanı Talat Ünlü, Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Protokolü, sporcular, antrenörler ve hakemler katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar (Erkek-Kız) Halter Türkiye Birinciliği Müsabakaları, Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda 49 ilden 192 kadın 230 erkek olmak üzere toplam 422 sporcu, 56 hakem 64 Antrenörün katılımıyla Ordu'da başladı.
17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye Birinciliği müsabakaları 4 gün boyunca sürecek.
Açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Fatih Azgı; “Bizim en değerli hazinemiz siz gençlerimiz. Halter de olduğu gibi Ülkemiz içinde her türlü yükü omuzlayıp kaldıracağınıza inancımız tamdır. Bu duygularla tüm katılımcılarımıza teşekkür eder, başarılar dilerim. ” dedi.
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü; “Okullar arası Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına hepiniz hoş geldiniz. Ülkemizin güzel şehirlerinden, Ordumuzda bu müsabakayı gerçekleştirmenin büyük bir sevincini ve haklı olarak da gururunu yaşıyoruz. Siz Gençler Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, gelecekteki önemli sporcuların yetişeceği bu şampiyonada yer alarak bizlere büyük şeref verdiniz. Türk Spor tarihine baktığımızda öyle güzel örnekler var ki, özellikle halter branşında sayısız dünya şampiyonu olmuş, dünya rekorları kırmış, olimpiyat şampiyonu abilerimiz ablalarımız bizlere en güzel örnekler olacaktır. Ben inanıyorum ki bugün burada yarışan siz gençlerin arasından geleceğe dönük gerçekleşecek 2028 ve 2032 olimpiyatlarında derece elde edecek sporcuların sizlerin arasından çıkacağını ümit ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, Tüm sporculara antrenörlere ve hakem arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.
Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgelerini Ordu Valisi Muammer Erol, İl Jandarma Komutanı Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy takdim etti.
HABER MERKEZİ