- 13:21 Seçim Otobüsü Kamu Hizmetlerinde Kullanılacak
- 12:58 Kimyasal Mücadele Zamanı
- 12:45 Yabancı Damgalı Ambalajlar İhracatta Kullanılmayacak
- 12:42 Yerli üretimde öncelikli ürünler listesi güncellendi
- 12:44 Devlet Muhasebesi Standartları'nda Yenilik
- 12:41 Düzenli egzersiz ve sigaradan uzak durmak beyin sağlığını koruyor
- 12:36 Emniyet Caddesi’ne Modern Yüz
- 12:35 “Teknoloji Bağımlılığı ve Çevre Ahlakı” anlatıldı
- 11:46 RTÜK'ten Müzik ve Klip Yayınlarına 'Edep' Uyarısı
- 11:39 İhracatta yeşil dönüşüme yeni destek geliyor
- 11:38 TÜRKPATENT'e 6 ayda 7 bine yakın başvuru yapıldı
- 11:37 Oyuncu Salahsun Hekimoğlu vefat etti
- 11:31 "Gıda Güvenliği Artık Cepte!"
- 10:55 HAMİLELİK HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!
- 10:45 Yaz Sıcakları Epilepsi Hastalarını Nasıl Etkiliyor?
Fındık Fiyatı
2024 Judo Grand Slam’ım Onur Konuğu 2 Ordulu
![2024 Judo Grand Slam’ım Onur Konuğu 2 Ordulu](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/2024-judo-grand-slam-im-onur-konugu-2-ordulu_974.jpg)
Uluslararası Judo Federasyonu’nun (IJF) yıllık takviminde yer alan ve 2024 Paris Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan ve kota hakkı kazandıran 2024 Judo Grand Slam Türkiye’de yapıldı.
Antalya’nın 4. kez ev sahipliği yaptığı turnuvaya 93 ülkeden Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında dereceye giren 628 sporcu katıldı.
En prestijli judo turnuvalarından biri olan Antalya Grand Slam’a Türkiye 21 kadın ve 25’ erkek Judoka ile tatamide madalya mücadelesi verdi.
Antalya Grand Slam 2024 son gününde Kadınlar +78 kilogramda Kayra Özdemir ve Hilal Öztürk, Erkekler 90 kilogramda Mihael Zgank bronz madalyanın sahibi oldu. Böylece Türkiye, Antalya Grand Slam 2024’ü 1 gümüş ve 5 bronz madalya ile tamamlamış oldu.
OBB Eski Sporcusu Kayra Özdemir bronz madalyanın sahibi oldu.
2024 Paris Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan ile kota hakkı kazandıran Antalya Grand Slam 2024 son gününde +78 kilogramda tatmiye çıkan OBB eski Milli Sporcularından Kayra Özdemir bronz madalya maçında Koreli Hayun KIM'i wazari ile yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.
ORDULU 2 İSME ONUR ÖDÜLÜ
Şampiyonanın ardından, 1987 yılından bu yana Judo’da sayısız başarılara imza atmış ve tarih yazmış Ordulu 2 Milli Judocu Hülya Şenyurt ve Neşe Şensoy Yıldız’a, Türkiye Judo Federasyon Başkanı Sezer Huysuz ve Avrupa Judo Federasyon Başkan Yardımcısı Laszlo Toth tarafından Onur Ödülü takdim edildi.
Ödül töreninin ardından açıklana yapan Ordulu Milli Judocu Neşe Şensoy Yıldız; “Hayal etmek, istemek çok çalışmak, Dünya, Avrupa, Akdeniz oyunlarında ilkleri yaparak başarmak ve en güzeli hatırlanmak ve onure edilmek. Türkiye Judo Federasyon Başkanı Sezer Huysuz'a ve Avrupa Judo Federasyon Başkan Yardımcısı Laszlo Toth’a teşekkür ediyorum.. Çıktığımız bu meşakkatli yolda müsabıklıktan sonra minik judokalar yetiştirmek ve onların hayallerini gerçekleştirmek için yola devam” dedi.
Yıldız, daha sonra 93 Ülke 628 sporcusunun katıldığı ve Olimpiyat kota müsabasi olan Antalya Grand Slam'da Olimpiyat ve Dünya şampiyonu Japon Abe-Uta’ya madalyasını taktim etti.
Haber: Muzaffer Şensoy