altınordu reklam
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı ev sistemleri
19 Eylül 2022 Pazartesi Saat: 06:43

AİLE OKULU KURSLARI BAŞLADI

Erzurum Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen Aile Okulu Eğitici Eğitimi Kursu'na ilimizden katılan 9 öğretmenimiz, aldıkları eğitim sonrasında ilimizde 252 öğretmenimize eğitim verdi.
AİLE OKULU KURSLARI BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi , Emine Erdoğan , himayelerinde başlatılan,  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Aile Okulu Projesi kapsamında Aile Okulu Kursları, 19 ilçesinde Halk Eğitimi Merkezlerinde açılmaya başladı.

Erzurum Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen Aile Okulu Eğitici Eğitimi Kursu'na ilimizden katılan 9 öğretmenimiz, aldıkları eğitim sonrasında ilimizde 252 öğretmenimize eğitim verdi. Eğitim sonrasında görevlendirilen öğretmenlerimiz tarafından 19 ilçemizde toplam 680 kursiyerlere eğitim verildi. 

Projede, 8 ana başlık ve 44 saat olarak verilen eğitimlerle, aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmek hedeflenmektedir. Çocuklarımızın;  sosyal, duygusal olarak desteklenmesini ve salgının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesini amaçlayan ''Aile Okulu Kursu" kapsamında "Aile İçi İletişim Becerileri, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Bağımlılıkla Mücadele, Sosyal Duygusal Beceri Gelişimi, Akran İlişkileri, Ahlaki Gelişim, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktiviteler, İlk Yardım, Çevre Koruma Bilinci"nden oluşan 10 farklı ders yer almaktadır.

Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu,  Altınordu Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde Haki Yener İlkokulunda açılan Aile Okulu Kursu'nu ziyaret etti. Toplumu oluşturan en önemli yapı taşı ve eğitimin başlangıç yerinin ''aile'' olduğunu vurgulayarak başlatılan projenin çok değerli olduğunu dile getiren Müdürümüz, kursa katılan velilerle sohbet ettikten sonra onların eğitim öğretimle ilgili taleplerini dinledi. Velilerimize kurslara yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti, başarılı ve yararlı bir eğitim olması temennisinde bulundu.   nBÜLTEN

Bu haber toplam 153 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : AİLE, OKULU, KURSLARI, BAŞLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler