HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
2 Kasım 2022 Çarşamba Saat: 07:54

YAŞAM KALİTENİZİ OZON TEDAVİSİ İLE YÜKSELTİN

Şeker hastalarının ozondan en çok yararlanan hastalar olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Tuba Kurt, ozon terapisinin şeker hastalığı üzerindeki etkisini şöyle anlattı
YAŞAM KALİTENİZİ OZON TEDAVİSİ İLE YÜKSELTİN

Ozon tedavisinin bakteri virüs ve mantarlar üzerine doğrudan öldürücü etkisi olduğunu söyleyen Medical Park Ordu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Tuba Kurt, “Ozon tedavisi ile zihinsel ve bedensel yorgunluk azalır. Ozon tedavisi bunlara ek olarak uyku kalitesini, zihinsel ve bedensel performansı artırıcı etkisi ile yaşam kalitesini artırmaktadır” dedi.

Ozon tedavisinin çeşitli hastalıkların tedavisine tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uygulandığını belirten Medical Park Ordu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Tuba Kurt birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ozon terapisinin bağışıklık sistemini güçlendirerek, enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci artırdığını söyledi.

ZİHİNSEL VE BEDENSEL YURGUNLUKLAR AZALIR

Ozon tedavisinin bakteri virüs ve mantarlar üzerine doğrudan öldürücü etkisi olduğuna dikkat çeken Uzm. Dr. Ayşe Tuba Kurt, “Ozon tedavisi ile zihinsel ve bedensel yorgunluk azalır. Ozon tedavisi bunlara ek olarak uyku kalitesini, zihinsel ve bedensel performansı artırıcı etkisi ile yaşam kalitesini artırmaktadır” diye konuştu.

ŞEKER HASTALIĞINA İYİ GELEBİLİR

Şeker hastalarının ozondan en çok yararlanan hastalar olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Tuba Kurt, ozon terapisinin şeker hastalığı üzerindeki etkisini şöyle anlattı:

“Ozon, glikozun yani kan şekerinin, vücut doku ve hücrelerine girişini arttırmak yoluyla kan şekerini düşürmektedir. İnsülinden beklenen görevleri ozonun yerine getirmesi sayesinde şeker hastaları ozon tedavisinden sonra ilaçlarının azaltılması gerekebilmektedir. Ozon tedavisi hücresel metabolizmayı artırır. Şeker hastalarında yoğun egzersizin yarattığı faydalı etkiye benzer bir etki oluşturur. Şeker hastalarında kan şekerini düşürür ve dokulara giden oksijen miktarını artırır. Gözlerde katarakt, nöropati ve kılcal damar hasarı oluşumuna neden olan sorbitol miktarını azaltır. Ozon tedavisi diyabet hastalarında kolaylıkla gelişen enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Bunun yanı sıra diyabet hastalarında sık görülen ayak enfeksiyonları ve yaraların tedavisinde de tıbbi tedaviye ek olarak kullanılır.”

UYGUN DOZDA YAPILMAZSA FAYDA SAĞLAMAZ

Ozon tedavisinin bilinen bir yan etkisi olmadığını söyleyen Uzm. Dr. Kurt, uygun doz olmadığı durumlarda tedaviden fayda sağlanamadığının altını çizdi. Uzm. Dr. Kurt, ozonun seansları ile ilgili şu bilgileri paylaştı

“Bir seansı ortalama 20-30 dakika süren ozon tedavisinde hastaya özel tedavi planlanır. Bazı durumlarda 5 seans yeterli olurken, çoğu hastada 10 seans tedavi uygulanır. Hastalığa ve hastanın durumuna göre seans sayısı artabilmektedir. Tedavinin başında seanslar haftada 2-3 seans ile başlar ve ilerledikçe seans aralıkları açılarak ayda bire düşürülür. Uygulayıcı hekimin önerdiği takip aralıklarına uyulmalıdır.  nBÜLTEN
Anahtar Kelimeler : YAŞAM, KALİTENİZİ, OZON, TEDAVİSİ, İLE, YÜKSELTİN

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler