HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
8 Mayıs 2024 Çarşamba Saat: 12:15

BiFDER Derneği Kuruldu

Türkiye'de toplam 17 çocuk derneği bulunmakta olup Ordu Fen Lisesi öğrencileri tarafından Karadeniz'de ilk olan çocuk derneği ile 18'incisi kurulmuş oldu.
BiFDER Derneği Kuruldu

Ordu Fen Lisesi öğrenciler  bir ilke imza atarak dernek kurdular. Türkiye'de şu ana kadar 17 tane olan ve 18'incisi Ordu Fen Lisesi öğrencileri tarafından kurulan kısa adı BİFDER olan "Bilimsel İlerleme ve Felsefi Düşünce Derneği" 3 Mayıs 2024 itibariyle resmen kurulmuş oldu. 

BİFDER derneği üyesi öğrenciler, Okul Müdürü Turgay Türkmen ve coğrafya öğretmenleri Hamdi Uğur Taş ile birlikte derneğin kuruluş amacı, işleyişi ile ilgili bilgi vermek ve derneğin tanıtımını yapmak amacıyla ilk ziyaretlerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek'e yaptılar. Müdür, ziyarette öğrencilere dernek kurma fikrinin nasıl oluştuğu, derneğin amacı ve dernek bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında sohbet etti. Derneklerinin tanıtımını yapan öğrencilerimiz, derneğin sivil toplum kuruluşu etiketiyle, ulusal ya da uluslararası bilimsel faaliyetler ve proje çalışmaları yürütmek, bu anlamda özgün çalışmalara imza atmak amacıyla kurulduğunu ifade ettiler. Müdür, öğrencilerimize kurmuş oldukları derneğin hayırlı olması, ülkemiz adına güzel çalışmalara imza atmaları temennisinde bulundu.

Müdürün  ziyaret gelen öğrencilere hediyelerini takdim edip günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesiyle ziyaret sona erdi.
Anahtar Kelimeler : BiFDER, Derneği, Kuruldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler