- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
- 16:19 Kalp-damar ve hipertansiyon hastalarına "sıcak hava" uyarısı
- 16:17 Kültür Bakanlığına Atandı
Fındık Fiyatı
BiFDER Derneği Kuruldu
![BiFDER Derneği Kuruldu](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/bifder-dernegi-kuruldu_757.jpg)
Ordu Fen Lisesi öğrenciler bir ilke imza atarak dernek kurdular. Türkiye'de şu ana kadar 17 tane olan ve 18'incisi Ordu Fen Lisesi öğrencileri tarafından kurulan kısa adı BİFDER olan "Bilimsel İlerleme ve Felsefi Düşünce Derneği" 3 Mayıs 2024 itibariyle resmen kurulmuş oldu.
BİFDER derneği üyesi öğrenciler, Okul Müdürü Turgay Türkmen ve coğrafya öğretmenleri Hamdi Uğur Taş ile birlikte derneğin kuruluş amacı, işleyişi ile ilgili bilgi vermek ve derneğin tanıtımını yapmak amacıyla ilk ziyaretlerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek'e yaptılar. Müdür, ziyarette öğrencilere dernek kurma fikrinin nasıl oluştuğu, derneğin amacı ve dernek bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında sohbet etti. Derneklerinin tanıtımını yapan öğrencilerimiz, derneğin sivil toplum kuruluşu etiketiyle, ulusal ya da uluslararası bilimsel faaliyetler ve proje çalışmaları yürütmek, bu anlamda özgün çalışmalara imza atmak amacıyla kurulduğunu ifade ettiler. Müdür, öğrencilerimize kurmuş oldukları derneğin hayırlı olması, ülkemiz adına güzel çalışmalara imza atmaları temennisinde bulundu.
Müdürün ziyaret gelen öğrencilere hediyelerini takdim edip günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesiyle ziyaret sona erdi.