HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
5 Kasım 2023 Pazar Saat: 11:14

ORDU ÜNİVERSİTESİ İLE ALTINORDU ÜRETEN KADIN KOOPERATİFİ ARASINDA PROTOKOL

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş ve Altınordu Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Hülya Korkmazgil arasında Sektör İş Birliği Protokolü imzalandı.
ORDU ÜNİVERSİTESİ İLE ALTINORDU ÜRETEN KADIN KOOPERATİFİ  ARASINDA PROTOKOL

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş ve Altınordu Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Hülya Korkmazgil tarafından imzalanan protokol kapsamında Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda yer alan Aşçılık Programı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nde öğrenim gören öğrencilerin eğitim aldıkları ön lisans ve lisans programları ile ilgili edindikleri teorik bilgi, beceri ve deneyimlerini pekiştirmek, işyeri organizasyonlarını, üretim süreçlerini ve sektördeki yeni teknolojileri tanımalarını sağlamak üzere eğitim öğretimin tamamlayıcı bir parçası olan mesleki eğitime dayanan işbirliğinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 

Bölgenin coğrafi işaretli ürünlerinin işlenmesi, tanıtılması, pazarlanması başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Üreten Kadın kooperatifi, Gastronomi ve çeşitli alanlarda kadınlara mesleki eğitimler de düzenliyor.

Altınordu Kadın kooperatifi, öncü rolüyle gelecek kuşaklara ilham olacak bir başarı hikayesini ilmek ilmek dokuyor.

Bu haber toplam 341 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler