HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
15 Eylül 2023 Cuma Saat: 13:03

4 ÜLKEDEN BU PROJE İÇİN GELDİLER

14 Eylül 2023 Perşembe günü Erasmus projesinin 3.ulusötesi toplantısının açılış programı Ordu Büyükşehir Belediyesi DAVET Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
4 ÜLKEDEN BU PROJE İÇİN GELDİLER

Ordu Üniversitesi’nin yürütücü olduğu Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile Adil Karlıbel Özel Eğitim Meslek Okulu ve Durugöl Ortaokulu'nun yerel ortak, Romanya'dan Universitatea Alexandru Ioan Cuza Din Iasi Üniversitesi, Kuzey Makedonya'dan OOU Vasil Glavinov ilk ve ortaokulu, İtalya'dan Istituto Istruzione Superiore "A.Lincoln" özel eğitim okulu ve Yunanistan'dan Institute Of Entrepreneurship Development kurumunun yabancı ortak olarak katkı sunduğu "Beklenmedik Kriz Durumlarında Özel Gereksinimli Öğrenci ve Öğretmenlerinde Sağlıklı Yaşam Biçimi Davranışlarının Sürdürülmesi ve Geliştirilmesi" isimli projenin 3.ulusötesi toplantısı 14-15 Eylül 2023 tarihleri arasında Altınordu ilçesinde gerçekleştirilecek.

14 Eylül 2023 Perşembe günü Erasmus projesinin 3.ulusötesi toplantısının açılış programı Ordu Büyükşehir Belediyesi DAVET Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Açılış programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, Ordu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sevim Acaröz, Şube Müdürü Demiray Getmez ile proje ortakları katıldı.

COVİD 19, ENGELLİ BİREYLERİN PROBLEMLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, açılışta yaptığı konuşmasında “2019 yılının sonu itibari ile başlayıp 2020 yılında tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını neticesinde her yaştan ve türden insanı olumsuz yönde etkileyen sağlıksız yaşam davranışları toplumların en önemli sorunlarından biri haline gelmişti. Bu dönem incelendiğinde engeli olmayan bireyler farklı aktivite ve etkinliklerle kendilerine bir yaşam kültürü oluşturabilmişlerdi. Ancak engelli olan bireylerimiz ve aileleri için var olan problemlerine bir yenisi daha eklenmişti. Eve kapanan engelli bireylerimiz ve ebeveynleri için sağlıklı yaşam davranışı geliştirebilmeleri ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına yönelik beceriler önceki dönemlerde konuşulsa da bu dönemde bu becerilerin günlük hayatta kullanımı daha da büyük önem kazanmıştır.

Bu açıdan baktığımızda gerçek anlamda irdelenmesi ve geliştirilmesi gereken bir konu çerçevesinde Ordu Üniversitemizin yürütücülüğünde proje koordinatörümüz Doç Dr. Sevim Acaröz hocamızın gayretleri ve tüm ortaklarımızın da üstün özverileri neticesinde şu an burada bulunmaktan kurumum ve şahsım adına büyük kıvanç duyuyorum.” ifadelerine yer verdi.

“İNTERAKTİF KİTABIMIZA SON ŞEKLİNİ BİRLİKTE VERECEĞİZ”

Bekyürek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Engelli bireylerimize, ailelerine ve bu bireylerimizin gelişimi için gayret gösteren öğretmenlerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz proje fikrimiz ile beklenmedik kriz durumlarında sağlıklı yaşam davranışları ve beslenme alışkanlıkları kazanabilmek adına neler yapabileceğimiz ile ilgili daha nitelikli fikirleri ve becerileri öğrenmiş bulunmaktayız.

Burada gerçekleştireceğimiz 2 günlük çalışma ile var olan tecrübelerimizin üzerine yaklaşık 18 aylık deneyimlerimizi de katarak projemizin meyvesi olacak interaktif kitabımıza son şeklini birlikte vereceğiz.

Proje dahilinde ilçemizde gerçekleştirdiğimiz etkinlik, çalıştay ve farklı aktivitelerde elde ettiğimiz deneyim, kurum olarak bizleri sorumluluk alanımızda bulunan 100’den fazla okuldaki engelli çocuğumuza, ailelerine ve öğretmenlerine ulaşarak kişisel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi için ayrı bir motivasyon kaynağı olmuştur. Ekim ayında ilçemizde yapacağımız son çoğaltıcı etkinlik çalışması ile projemizin bitiminde gerçekleştirilecek sürdürülebilirlik faaliyetlerine tam ve etkin destek vereceğimizi de buradan belirtmek isterim.

Bugün ve yarın yapılacak olan etkinliklere Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle İstanbul’da gerçekleştirilecek yeni eğitim öğretim yılı açılış programında bulunmam gerektiğinden ötürü katılamayacağım. Projelerden sorumlu şube müdürümüz Demiray Getmez buradaki görevleri benim adıma yürütecektir.

Başka proje ve çalışmalarda bir araya gelmeyi dileyerek, katılımınız ve projeye kattığınız her bir değer için teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.”

ÇALIŞMALARIN DEĞERLENDİRİLMESİ YAPILDI

Açılış programının ardından proje ortakları tarafından projeyle yapılan çalışmaların değerlendirmesi yapıldı. Yunanistan ortağı Institute Of Entrepreneurship Development kurumu tarafından hazırlanan interaktif kitabın sunumu gerçekleştirildi. Kitabın değerlendirilmesi sonucunda projeyle ilgili yapılması gereken ek çalışmalar tespit edildi. Günün son değerlendirmesi yapılarak çalışmalar sonlandırıldı.

Bu haber toplam 150 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : 4, ÜLKEDEN, BU, PROJE, İÇİN, GELDİLER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler