- 04:06 Narkotik Ekipleri TIR'la Zehir Naklini Önledi..
- 04:01 Yaralı Kuşu Kurtarmaya Çalışan Kişiye TIR Çaptı
- 00:11 Kazada Savrulan Çocuk Vefat Etti..
- 00:05 Akaryakıt Tankerinde 36 Kilo Uyuşturucu Ele Geçirildi..
- 21:08 Türkiye Offroad Şampiyonası Giresun'da Başladı..
- 16:49 Hamdi Usta, atık plastikleri sepete dönüştürüyor
- 16:47 NÖBETÇİ ECZANELER
- 16:46 DOLMUŞLARDA KLİMA DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
- 16:45 MUHTAR MECLİSİ KURULDU
- 16:43 ORDU'DA ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
- 16:29 IBAN ile para gönderenler dikkat! Artık zorunlu!
- 16:24 ÜÇ ORDULU BAHÇELİ'NİN LİSTESİNDE YER ALIYOR
- 16:19 ÇERKEZLER TEPESİNDE 3 KOLDAN ÇALIŞMA
- 16:19 Kalp-damar ve hipertansiyon hastalarına "sıcak hava" uyarısı
- 16:17 Kültür Bakanlığına Atandı
Fındık Fiyatı
FİSKOBİRLİK KÜLLERİNDEN DOĞUYOR
![FİSKOBİRLİK KÜLLERİNDEN DOĞUYOR](https://www.ordutribungazetesi.com/img/haber/fiskobirlik-kullerinden-doguyor_300.jpg)
Yılmaz, kabuklu fındığı 119-120 TL arasında alarak üreticilere önemli bir güvence sağladıklarını belirtti. FİSKOBİRLİK Ünye Şubesi'nin 2023-2024 sezonunda 400 ton fındık aldığını ve bunun 150 tonunun emanet bırakıldığını ifade eden Yılmaz, serbest piyasanın üzerinde alım yaparak kooperatifin gücünü vurguladı.
Yılmaz, "Karadeniz fındıksız, fındık ise FİSKOBİRLİK’siz olmaz" diyerek üreticilere kooperatiflerine sahip çıkmaları çağrısında bulundu. FİSKOBİRLİK'in eski günlere döneceğine inandığını ifade eden Yılmaz, üreticilere sağladıkları güvenin ve rekabetin önemine vurgu yaptı.
Ayrıca, emanete bırakılan fındıkları koruyarak, piyasa değeri üzerinden alım yaptıklarını belirten Yılmaz, bu uygulamanın üreticilerin güvenini kazandığını ve FİSKOBİRLİK'e olan ilginin arttığını ifade etti. Geçmişte yaşanan birliklerin özelleştirilmesine de değinen Yılmaz, FİSKOBİRLİK'in çiftçilerin ve örgütlü toplumun ihtiyaçlarına cevap veren bir kuruluş olduğunu vurgulayarak, çiftçilere sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi.