HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
7 Mayıs 2024 Salı Saat: 19:22

Petrol ve Doğalgaz Potansiyeli Görüşüldü

Gökçe Zengezur'un Petrol ve Doğalgaz Potansiyeli Görüşüldü
Petrol ve Doğalgaz Potansiyeli Görüşüldü

Gökçe Zengezur'un Petrol ve Doğalgaz Potansiyeli Görüşüldü

6 Şubat depreminden etkilenen Hatay ilini ziyaret ederek depremzedelere "geçmiş olsun" temennisinde bulunan Gökçe Zengezur Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Doğan, İskenderun Teknik Üniversitesi'ni de ziyaret ederek Gökçe Zengezur Türk Cumhuriyeti'nin petrol ve doğalgaz rezerviyle ilgili görüş alış-verişi yaptı.

Aksaçlılar Şura Başkanı Erdal Antakyalı ile beraber Hatay'a giden Gökçe Zengezur Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Doğan, 6 Şubat depremlerinin hasar verdiği bölgedeki depremzede vatandaşları ziyaret ederek acılarına ortak olduğunu belirtti ve "geçmiş olsun" temennisinde bulundu.

Bakan Ahmet Doğan ve beraberindeki heyet deprem bölgesindeki temaslarından sonra İskenderun Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sarper Öztürk ve Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Adil Özdemir'le de bir araya geldi.

Ülkemizin önemli petrol bölgelerinden biri olan Hatay ve diğer illerimizin yaşanan asrın felaketinin ardından çok kısa sürede toparlanacağına inandığını söyleyen Bakan Ahmet Doğan; "Biz, Türk toplumuyuz. Yüzlerce yıldır çok felaket ve acı görmüş, buna rağmen çok şükür, Allah'ın yardımıyla hep ayakta kalmışız ve dünya milletlerine rolmodel olmuşuz. Bu felaketin de acısını yüreğimize gömerek, kardeşçe, el-birliğiyle daha da güçleneceğimize inanıyorum. Bu vesileyle depremde vefat eden Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza ve uzvunu kaybeden kardeşlerimize şifa ve sabır diliyorum" diye konuştu.

Heyetin aynı zamanda Gökçe Zengezur Türk Cumhuriyeti topraklarının petrol ve doğalgaz rezervi konusunu da görüştüğü açıklandı.

İskenderun Üniversitesi ziyareti konusunda da bir açıklama yapan Gökçe Zengezur Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Doğan; "Aksaçlılar Şura Başkanımız Sayın Erdal Antakyalı ile beraber ziyaret ettiğimiz İskenderun Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Sarper Öztürk ve Jeoloji Yük. Müh. Sayın Dr. Adil Özdemir hocalarımızdan Gökçe Zengezur Türk Cumhuriyeti sınırları içerisindeki petrol ve doğalgaz potansiyeli hakkında bilgi alışverişinde bulunduk" dedi.

HABER: Mehmet Emin Danış
Anahtar Kelimeler : Petrol, ve, Doğalgaz, Potansiyeli, Görüşüldü

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler