HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
4 Mart 2022 Cuma Saat: 07:58

“HAYALiNDEKi ORDU”

19 ilçede bulunan MEB’e bağlı tüm resmi ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerinin katılacağı yarışma için eserlerin teslimi 20 Nisan’da sona erecek.
“HAYALiNDEKi ORDU”

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Hayalimdeki Ordu” temalı ortaöğretim öğrencilerine yönelik ödüllü kompozisyon yarışması düzenlenecek.

YAŞADIKLARI ŞEHRİ ARAŞTIRARAK YAZACAKLAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmaları ile Ordu’da çeşitli etkinliklerin hayata geçmesine öncülük ediyor. Bu kapsamda Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, gençlerin kompozisyon yoluyla kendilerini ifade edebilmeleri, var olan yeteneklerini ortaya çıkarmaları, yaşadıkları şehri araştırarak öğrenmeleri, o yerin tarihi ve kültürel değerlerini keşfetmeleri, gelecekte nasıl bir şehirde yaşamak istedikleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla “Hayalimdeki Ordu” temalı bir kompozisyon yarışması düzenleyecek.

SON BAŞVURU 20 NİSAN

Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek olan ödüllü kompozisyon yarışmasına MEB’e bağlı tüm resmi ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler katılacak. Eserler, en geç 20 Nisan 2022 tarihine kadar teslim edilecek. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan değerlendirme komisyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Temsilcisinin katılımı ile eserler değerlendirilecek ve yarışmanın sonucu 19 Mayıs 2022’de ilan edilecek.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLECEK

Alanında deneyimli jüri üyeleri tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından dereceye giren öğrencilere Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından şu ödüller verilecek:

1. olan öğrenciye Katılım Plaketi ve 3 bin TL para ödülü

2. olan öğrenciye Katılım Plaketi ve 2 bin TL para ödülü

3. olan öğrenciye Katılım Plaketi ve 1.000 TL para ödülü

Bu öğrencilerin dışında 3 ayrı öğrenciye 500 TL Mansiyon Ödülü verilecek.

Yarışma hakkında tüm detaylara ve başvuru formuna www.ordu.bel.tr adresinde yer alan DUYURULAR kısmından ulaşılabilecek.

HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 2.310 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : “HAYALiNDEKi, ORDU”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler