HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
5 Ağustos 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
14 Haziran 2021 Pazartesi

YETENEKLER ARANIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki Ulubey ilçesinde yapılan ve büyük ilgi gören Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirildi.
YETENEKLER ARANIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki Ulubey ilçesinde yapılan ve büyük ilgi gören Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, çocukların ilgi duyduğu ve yetenekli olduğu spor dallarında onları geliştirmek ve yetiştirmek için başlattığı Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi devam ediyor. 19 ilçede yapılması planlanan ve ilki Ulubey ilçesinde gerçekleştirilen projenin ikinci etabı Perşembe ilçesinde yapıldı.

Perşembe ilçe stadyumu ile kapalı spor salonunda gerçekleştirilen projeye katılan 7-14 yaş grubu öğrenciler, futbol, basketbol, voleybol, atletizm, yelken ve kano branşlarında yetenek taraması yapıldı. Testlerde başarılı olan çocukları ilgilendikleri branşa göre takip edilecek ve daha sonra değerlendirmeye alınacak.

“ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE YÖN VERECEK BİR PROJE”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürü Hacı Cemal Armutlu, proje sayesinde gelecekte çocukların hangi branşta daha yetenekli olduğunu görme fırsatı elde ettiğini söyledi.

Şube Müdürü Cemal Armutlu, açıklamalarına şöyle devam etti.

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Sağlıklı Yaşam Şube Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz, Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nin ikinci etabı Perşembe ilçesinde gerçekleştirdik. Perşembe ilçemize özel olarak futbol, basketbol, voleybol, atletizmin dışında yelken ve kano branşlarında 7-14 yaş aralığındaki gençlerimizin yeteneklerini test ettik. Güzel bir çalışma oldu. Katılımın da iyi olduğu bu projemizi ilerleyen günlerde açıklayacağımız diğer ilçelerimiz ile devam edeceğiz” dedi.

TERCİH EDİLEN BRANŞLAR DEĞİŞMEDİ

Perşembe ilçesinde gerçekleştirilen Ordu Yeteneklerini Arıyor Projesi’nde gençlerin tercih ettiği branşlar yine değişmedi. Yapılan testlerde öğrencilerden 28 kişi futbol, 24 kişi basketbol, 14 kişi voleybol ve 26 kişi ise atletizm branşlarını tercih etti.

KATILIM İÇİN BİR TELEFON 

YETERLİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan projeye başvuruda bulunmak isteyen gençler, bağlı bulunduğu ilçede düzenlenecek proje TC. Kimlik kartı ve 1 adet vesikalık fotoğrafı ile başvuruda bulunabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyen veliler ve öğrenciler ise 0452 666 52 23/27-Dahili: 26322/26320 No’lu telefonlardan bilgi alabilirler.

 

Bu haber toplam 510 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : YETENEKLER, ARANIYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler