HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
24 Eylül 2021 Cuma

‘COVİD-19’DAN ÖLENLERİN YÜZDE 95’İ AŞISIZ’

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 20 Eylül 2021 tarihinde sosyal medya hesaplarından günlük covid-19 tablosunun değiştiğini, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarının paylaşılacağını duyurmuştu.
‘COVİD-19’DAN ÖLENLERİN YÜZDE 95’İ AŞISIZ’

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 20 Eylül 2021 tarihinde sosyal medya hesaplarından günlük covid-19 tablosunun değiştiğini, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarının paylaşılacağını duyurmuştu.

21 Eylül 2021 tarihi itibariyle Türkiye genelinde en az iki doz aşı olanların oranı 68,53, Ordu’da ise 75,3 olarak kayıtlara geçti. Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Ordu’nun en az iki doz aşı olanların oranlarının yer aldığı ve Türkiye genelinde yedinci sırada olduğu tabloyu değerlendirdi. Kasapoğlu, “Biz zaten en az iki doz aşılamada iyi durumda olduğumuzu biliyorduk. Diğer illerimizle kıyaslanınca tabloyu daha net görme imkânımız oldu. Bu tabloda emeği geçen herkese, mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Aşının covid-19 salgınıyla mücadelede en etkili silah olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Hastanede yatanların 89’u, yoğun bakımda tedavi görenlerin 96’sı, vefat eden vatandaşlarımızın da 95,7’si aşısız veya eksik aşılı olduğu göz önünde bulundurulursa aşının etkisini daha net görülebilir. Aşısını tamamlamayan tüm vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını yaptırmaya davet ediyorum.” dedi.

Yüz yüze eğitime başlanması ile beraber 12 yaş üstü vatandaşlarımızın da aşılanmaya başladığını söyleyen Kasapoğlu, “Yüz yüze eğitime başlamak ve bunu devam ettirebilmek tüm ülkemiz için çok önemli, yüz yüze eğitimin devamlılığı noktasında Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in öncülüğünde, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 12 yaş üstü yavrularımızın aşı olmaları bizler için çok önemli, tüm velilerimizin bir an önce çocuklarına aşı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle 18 yaşından küçük yavrularımızın veli onayı ile aşı olabildiğini belirtmek istiyorum. Anne veya baba e-nabız sistemi üzerinden bakmakla yükümlü olduğu çocuğuna aşı onayı vererek, sağlık kurumlarımızda aşı olmasını sağlayabilir. Bu veya koronavirüs ile ilgili başka konularda yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımız 0452 223 12 88 numaralı covid-19 danışma hattımızı arayabilir, sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir.” dedi.

Ordu’nun en az iki doz aşı oranında Türkiye’de ilk sırada olması için gayret ettiklerine değinen Kasapoğlu, “24 Ağustos tarihinde 1.000.000 doz aşıya ulaşmış ve yeni hedefimizi 1.500.000 doz aşı yapmak olarak belirlemiştik. İnşallah bu sayıya bir an önce ulaşırız. Hatta Ordulu vatandaşlarımızın da aşıya olan teveccühüne güvenerek, en kısa sürede, en az iki doz aşı yapılan iller arasında Türkiye’de ilk sırada olacağımıza inanıyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bu haber toplam 300 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler