HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Mayıs 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
4 Mayıs 2021 Salı

'BİZ BAŞKALARINA BENZEMEYİZ'

Cumhuriyet Halk partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yurt dışına kaçak insan gönderme tcaretine Ulubey Belediyesi’nin de karıştığını iddia etti
'BİZ BAŞKALARINA BENZEMEYİZ'

Cumhuriyet Halk partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yurt dışına kaçak insan gönderme tcaretine Ulubey Belediyesi’nin de karıştığını iddia etti

Adıgüzel Facebook ve  Instegram hesabından yaptığı açıklamada ‘’ Ulubey'de nerde kalmıştık? Bu kişiler yurtdışına çıkmadı öyle mi?  Öncelikle söyleyelim. Bu Ulubey gri pasaport organizasyonuna Ordu Valiliği’nden verilmiş pasaport yok dedik, ama bu listeden giden yok demedik. Bu listede çok sayıda kaçak var’’ dedi.

GÖREVE DAVET

Adıgüzel, ‘’Listede çoğu Bingöl, Urfa olmak üzere Doğu illerimizden vatandaşlar var. Bu listedeki bazı kişiler Almanya’dan gönderdikleri resimlerde başkana el sallıyor. Yurtdışı çıkışların Ekim ve Kasım ayları olduğu bilgisi de var. İsim istenirse isim de veririz. Cumhuriyet savcılarını ve İçişleri Bakanlığı’nı göreve davet ediyorum. Ulubey listesindeki bazı isimlerin Korgan ve Yeşilyurt listelerinde de olduğu da görülüyor. Ulubey Belediyesi bunun üzerine bir açıklama yapmış, denmiş ki; kararı oybirliği ile aldık.

Meclise 5 kişilik Ulubeyli listesi vermişsin, sonra da evrakta sen en önde arkana 48 kişiyi takmışsın, meclis üyelerinin haberi yok. Zora girince de kendi partilin dahil meclis üyelerine çamur atıyorsun.’’ İddiasında bulundu.

MAHKEMEYE VERSİNLER

Cumhuriyet Halk Partsi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, ‘’Bizi mahkemeye verecekmiş. Allah’ını seversen ver, kurban olayım ver. Hatta buraya İçişleri Bakanlığı’na yaptığım resmi başvuruyu da koyuyorum, onu da ekle. Mahkemeye de ver ki bu kadar açık bir suç, resmi onaylı bir meclis kararını soruşturmayan Cumhuriyet savcıları bu şekilde belki soruşturur, tüm foyanız ortaya dökülür. Bu karar ile kimlerin hangi yöntemle yurtdışına kaçtıkları da ortaya çıkmış olur.

48 kişisi Ordulu dahi olmayan listenin Ulubey belediyesinden yurtdışına gitmesinde Ulubey’in ne çıkarı var, yazmamışsınız. Bir açıklayın açıklayın.

Bu işi yapanlar sebep söylemiş. Birisi kamyon, birisi ambulans, değil mi? Sen ne için yaptın bunu da deyiver.

Burası Ulubey Belediye Meclisi resmi bir karar organı. Mahalle kahvesi değil’’ şeklinde konuştu.

HAYVAN TİCARETİ YAPANLAR VAR

Adıgüzel, ‘’Başka AKP'li ilçe belediyeleri de var, henüz insan ticaretine terfi edememiş, şimdilik hayvan ticareti ile uğraşıyorlar. Onları da takip ediyoruz. Bütün halk, emek ve doğa düşmanları ve belediyeleri işgal etmiş çıkar çeteleri bilmelidir ki,

Kuştan korksak darı etmezdik’’ dedi.

BÜLENT ECEVİT

ABD konusunda da hükümeti eleştiren  Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, ’’Yakın bir örnekte olduğu gibi,  Sayın Erdoğan, ABD başkanına protesto değil ancak sitem edebilirken, Bülent Ecevit'i konuşuyoruz. ABD ambargosuna ABD üslerini kapatarak karşılık vermesini konuşuyoruz. Ecevit neden yapabiliyordu, çünkü Ecevit'in ABD de dolarları yoktu. ABD ye diyet borcu da yoktu. İşte biz de rahat konuşuyoruz. Çünkü fındık baronların da, taşocağı faillerine de maden kartellerine de diyet borcumuz yok. O yüzden biz başkalarına benzemeyiz. Biz sadece ve sadece halka ve Hak'ka hesap veririz’’ dedi..

 

Bu haber toplam 616 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 'BİZ, BAŞKALARINA, BENZEMEYİZ'

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler