HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
6 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 08:09

‘BU SORUYA CEVAP VERiN’

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Bir Kamu binasının hükümete yakın bir vakfa verilmesini eleştirdi.
‘BU SORUYA CEVAP VERiN’

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Bir Kamu binasının hükümete yakın bir vakfa verilmesini eleştirdi.

‘’GÖZ YUNDULAR’’

Adıgüzel, ‘’Geçtiğimiz günlerde haberlere konu olan ve Meclise soru önergesi verdiğimiz husus bir kamu binasının Milli Eğitim'de mekan sıkıntısı yaşandığı bir dönemde kamu tarafında tutulmayıp hükümete yakın bir vakfa devredilmesi idi.

 Bunu yaparken de Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Ayni Günay, kamuya ait bir binayı kamudaki görevi gereği kamuda tutmak yerine, aynı zamanda İlim Yayma Cemiyet Başkanı sıfatı ile vakfa devrini tercih etmesidir. Ve dahi Ordu yerel kamu makamlarının sıralı olarak buna göz yummasıdır’ dedi.

‘’SORU ÇOK NET’’

‘’Konu ile ilgili önceki açıklamamız basına geçilirken ya da basım aşamasında Ahmet Yavuz isimli inşaat işleri yapan şahsın İlim Yayma Cemiyeti başkanı olduğu gibi bir ifade yanlışlıkla yer almıştır.  Buradaki noktalama eksiğine ve kelime karışıklığına sığınmak yerine konunun özüne gelmelerini bekliyorum’’ diye Adıgüzel, ‘’ Soru çok nettir. Çarşı Polis Karakolu olarak kullanılan bir kamu binasının Milli Eğitim'de yurt, derslik ve kütüphane dahil birçok amaçla kullanımı mümkün iken Milli Eğitim müdür yardımcısı tarafından kamuda tutmak yerine diğer görevi olan ilim yayma cemiyeti başkanlığı görevi tarafında vakfa devrini tercih etmesidir. Aslında sorgulanması gereken bir il Milli Eğitim Müdür yardımcısının aynı zamanda İlim Yayma Cemiyet başkanı olmasıdır. 

‘’TADİLAT İHALESİ’’

 ‘’Ordu'daki kamu kurumlarındaki ihalelerin sadece Milli Eğitim'de değil tüm diğer kurumlarda da doğrudan teminle yapılıyor olduğu bir gerçektir.’’ Diyen Adıgüzel, ‘’Bu Sayıştay raporlarında da açıkça eleştirilmiştir.

Ordu'da Milli Eğitim Müdürlüğü okulların kapalı olduğu koca 18 ay boyunca kılını kıpırdatmayıp, tadilat gereken 41 binayı okulların yüz yüze eğitime açıldığı dönemde inşaata başlamıştır. Çocuklarımız ya tehlikeli inşaat alanlarında eğitim görmekte ya da bir okulda üç okul hem de pandemide sıkıştırılmış şekildedir. Bütün bu işlerin altında Milli Eğitimle bu tür firmaların alengirli işleridir. 

Kendi görevlerini yapmayıp inşaat ticaret siyaset üçgeninde dolaşanlar bir de utanmadan cevap yetiştiriyorlar. Daha turpun büyükleri heybede. Bu inşaat tadilat işlerinin hangi firmalara hangi usuller ile verildiğini de yakında tek tek açıklayacağım. Siz önce okulları temizleyin. 1300 kişilik okulda tek hizmetli ile ortalığı pislik götürüyor. Hizmetli güvenlik görevlisi ve sağlık görevlisi temin edin. Ve o polis karakolundan kalan binayı derhal asıl sahibine millete geri verin’’ şeklinde konuştu.

 HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 229 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ‘BU, SORUYA, CEVAP, VERiN’

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler