altınordu reklam
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı ev sistemleri

Ahmet Yenin

Ahmet Yenin

DÜNYANIN ZENGİNİN EVİ

22 Eylül 2022 Perşembe Saat: 09:24

Sorumluluk duygusuyla yaşayan akıl sahibi ve akıl sağlığı yerinde insanlar, okurlar ve Ünyeliler, bugün sizlerle “Dünya Zenginin evi” başlığı altında kaleme alınmış olan gerçek hayat hikâyesini paylaşarak ülkedeki, Ünye’deki ne gördüm delisi görgüsüz, siyaset ve ticaret erbabı ölümlü zavallılar okurlar,öğrenirler,ayılır ve uyanırlar da kendilerine gelirler istedik…

Dünya zengini İkea’nın sahibi Ingvar Kamprad, Gelişmiş ülke fakirlerin bile arabaya bindiği ülke değil, zenginlerin bile otobüse bindiği ülkedir diyen Kolombiya'nın 60. Cumhurbaşkanı Gustavo Petro’nun söylediği gibi davranıp, ben dünyanın en zengin iş insanıyım diye böbürlenmek ve bizim idareciler ve iş insanları gibi özel uçakla seyahat etmek yerine,büyüdükçe küçülmek lazım anlayışıyla hareket ederek tarifeli uçakla kendisine kazandıran halkıyla birlikte iç içe yolculuk yapmaktadır.

Dünya Zengininin Evi!

Ingvar Kamprad İkea’nın sahibi

49 farklı ülkede 412 mağazasıyla dünyanın en büyük zincirlerinden olan mobilya devi IKEA’yı kuran Ingvar Kamprad 1926 yılında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

5 yaşındayken komşularına kibrit çöpü satarak ticaret hayatına başlayan Kamprad, 1943 yılında babasının hediye olarak verdiği parayla IKEA markasını yarattı.

Tasarruf etmek ve para kazanmak için özel hayatında ve şirket yönetiminde inanılmaz yöntemler uygulayan kurt işadamı sıra dışı yaşam tarzıyla da dikkat çekiyordu.

Ingvar Kamprad, tasarruf etmek için saçlarını gelişmekte olan ülkelerde kestiriyordu.

2016 yılında verdiği bir röportajda son olarak Vietnam’da berbere gittiğini söylemişti.

Kıyafet konusunda da oldukça tutumlu olan Kamprad’ın gardırobunun büyük bir kısmını bitpazarından aldığı ucuz kıyafetler oluşturuyor.

Başka zenginler gibi özel uçaklarda seyahat etmeyen, hayatı boyunca tarifeli uçakların ekonomi sınıflarını tercih eden işadamının otomobil konusunda da oldukça mütevazı bir seçimi vardı.

Kamprad, 1993 model otomobilini 20 yılı aşkın bir süredir kullanıyordu.

Tüm servetini hastanelere bağışlayan Kamprad 91 yaşında öldü.

Ya bizdeki zenginler ve hak etmediği halde zengin olanların yaşamı?Ne gördüm delisi siyaset ve ticaret erbabı ölümlü zavallılar,okuyun,elde evlatlar olduğunu kendiniz bizzat görün ve iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı dili,dini,ırkı ve rengi ne olursa olsun yüce Allah’ın yarattığı akıl sahibi ve akıl sağlığı yerinde insan olarak hep beraber omuz omuza huzur ve güven içerisinde insanca yaşamanın tadına varın diyor,saygılar sunuyorum ….Alıntı


Bu haber toplam 64 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları