HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ocak 2022 Salı
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Sırbistan Nakliyat Azerbaycan Nakliyat Rusya Nakliyat

Ahmet Yenin

Ahmet Yenin

Erkeklerin Kas Gücünden Üstündür, Varlık Sebebimiz Kadınların Beyin Gücü…!

4 Aralık 2021 Cumartesi Saat: 07:20

Yüce Allah'ın akıl vererek yaratıp insanların ve insan dostu canlıların en büyük baş belası cehaletten, cahillikten kurtularak hep birlikte huzur ve güven içerisinde yaşamaları için OKU ey kulum OKU buyurduğu insan dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun dünyanın her yerinde insandır,(tabii okumadan, öğrenmeden ilim bilim sanat tahsil etmeden değil) ve insan onuruna yakışır biçimde huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkına sahiptir. Yaşam hakkı kutsaldır. Çünkü Yüce Allah’ın akıl vererek yarattığı insanlar ve insan dostu tüm canlılara verdiği en önemli haktır yaşam hakkı.

Fakat dün bugün ve halen daha öyle bir ülkede ve dünyada yaşıyoruz ki, özellikle de Müslümanların yaşadığı coğrafyada devletleri kuran ve yöneten milletlerin ta kendisi olduğu halde, milletlerin oyu ile iş başına gelenler devletlerin asıl sahibi olan (Kadın ve Erkek),milletleri tabii okuyup öğrenmelerinin önüne geçip ülkemizde de olduğu gibi din ile Allah ile aldatarak kaş güçleriyle kendilerini güçlü sanan erkeklerden ziyade beyin gücüyle üstünlüğü yüce Allah tarafından belgelenmiş varlık sebebimiz kadınları cahil bırakarak köleleştirmeye çalışmaktadırlar.

Kadın yaratılış gayesi gereği kas gücüne güvenen erkeklere oranla beyin Allah vergisi beyin gücüne sahip ve  doğurma doğurduklarını nesilden nesle taşıma özelliğine sahip olduğu için yarın  gerek ecel ile gerekse kaza ile bir şekilde eşi yakını ebediyete göçüp yalnız başına kaldığında yeri gelir erkek yeri gelir eş,  ana baba kardeş teyze hala olur,ama erkek yetişme ve yetiştirilme tarzı gereği elini soğuk su'dan soğuk suya sokmayı bilemediği için kadın gibi yalnız başına kaldığında sudan çıkmış balık misali kendi çorabını dahil kendi çabasıyla bulmaktan aciz ve oldukça da mağdur duruma düşen,örnekleri çok düşecek olan bir canlıdır.

Yüce Allah insanlar ve insan dostu canlıların varlıklarını sürdürmeleri için tüm canlıları dişi ve erkek olarak çift yaratmıştır. Hepsine belli süreliğine ömür biçmiştir.Ama dişi canlılar ayrıcalıklıdır Allah ve kullar indinde de.Onu bilenler yok mu,var elbette,dişi canlıların kadınların kadrini kıymetini bilerek yaşayan insanlar ve ülkeleri parmakla gösterilir,bizler gibi kadını hiçe sayarak yaşayan insanlar ve ülkeleri yaşadıklarını zannederek resmen sürünür,sürünüyoruz zaten...

Kadın ve erkek bir elmanın iki yarısı misali bir araya gelerek devletin temel taşı kutsal aile birliğini kurmak için birbirlerini tamamlayıp Allah’ın verdiği ömrü hayırlısıyla ve en az hata ile tamamlayıp ebediyete göç edecektir kendinden öncekiler gibi.

Ancak erkekler kas gücüne güvenerek geçmişten günümüze kadınları ikinci plana atmak gibi çok tehlikeli bir yanlışa düşmüşler ya da aklı evvel erkeklerce düşürülmüşler. Ama yüce Allah’ın akıl vererek yarattığı kadın erkek insanın en mükemmel bir canlı olması hasebiyle düne kadar erkeklere oranla hiç adı sanı okunmayan, ya da ikinci planda tutulan kadına devletimizin kurucusu dünya lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıkardığı yasa ile seçme ve seçilme hakkı tanıdığı kadını sadece çocuk doğurma makinesi gibi görenlere dur demesine rağmen yinede kadın gücünden korkan erkekler kendilerince geçmişten geldiğine inandıkları kas gücünü güvenip kadınların beyin gücünü görmezden gelmeye çalışmaktadırlar. Ama erkeklerin unuttukları yada unutmak istedikleri kadın erkek arasındaki eşitlik yada eşitsizlik,yada bariz fark,erkeklerin kas güçlerinden üstündür varlık sebebimiz, baş tacımız özde kadınların beyin gücü..!

Din ile Allah ile aldatanlara, ya da aldatmaya çalışanlara devlet eliyle destek veren idarecilere atfen verdikleri mesajlara akıl sahibi kadın ve erkek herkes hepimiz kafa yoralım da, fani dünyanın kadın ya da erkek bizden öncekiler gibi hiç kimseye kalmayacağını, ölümden öteye köy olmadığını,Sultan Süleyman'a kalmayan fani dünyanın kadın yada erkek bize de kalmayacağını, hepimizin er ya da geç ölümü tadacağımızı beynimize nakşederek birbirimize sevgi ve saygı ile davranıp hep beraber huzur ve güven içerisinde insanca gül gibi yaşayalım.


Bu haber toplam 131 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları