HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

Nevin Altunbaş

Nevin Altunbaş

Orduda trafik...

9 Ekim 2021 Cumartesi

Büyükşehir Ordumuzda trafik sorunu her geçen gün büyüyerek içinden çıkılmaz hâl alıyor.

Şehir merkezinde kavşaklarda yapılan yeni düzenlemelerde soruna çare olmadı. Hedeflenen akıcı trafik  gerçekleşmedi. Yapılan hesaplamalarda bir hata olacak ki trafikte  sıkıntılar yaşanıyor.

Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde özellikle yağmurlu havalarda şehiriçi trafik sabah ve akşam saatlerinde adeta kilitleniyor.

Örneğin, sabah saat 08 ile 10 arasında rıhtım başından Sağra Fabrikası kavşağına kadar trafikte yer yer süreli durmalar yaşanıyor. Sanayi Kafşağı ile Dörtyol Kavşağı arası çevre yolu girişi ve çıkışı olması dolayısıyla bölgedeki sıkışıklığın başlıca nedeni olup, yürüyen trafiği yavaşlatıyor.

Fatsa ilçemizde ise şehir geçişi günün her saatinde yoğun araç trafiğine sahne oluyor. Bu ilçemizde şehir geçişi alternatif geçiş yapabilecek çevre yolunun olmayışı tüm Karadeniz trafiğini etkiliyor.

Sık sık maddi hasarlı kazalarında meydana geldiği Fatsa ilçemize en kısa zamanda transit geçişi sağlayacak yeni bir yol yapılmalı. 

Ünye ilçemizde çevre yolu olmasına karşın Ordu merkez ilçemizde olduğu gibi yoğunluk sabah ve akşam saatlerinde yaşanıyor. Bu ilçemizde de yine kavşaklardaki yığılmalar sürücülerin  trafik işaret ihlallerinin de eklenmesiyle uzun araç kuyrukları oluşturuyor.

ÇÖZÜM VE ÖNERİLER

Ordu şehir merkezi ve ilçelerimizin şehir planları 1930'lu yılların güncel şartlarına göre yapılmış. İlerleyen yıllarda yeni mahallelerin kurulumu eski planlamaların devamı niteliğinde olup karayollarına ve caddelere ayrılan yolların dar  bırakılması bugünün trafiğini taşımakta yetersiz kalıyor.

Bu olumsuzluğu normale çevirmenin ve şehir merkezlerinde  kavşaklarda trafiğin sinyalizasyon sistemiyle yönetilmesinin yerine görevlilerce yönetilmesi, trafiğe yön verilmesi büyük oranda sıkışıklığı giderecektir.

Zaman zaman trafik polislerince yönetilen kavşaklarda düzenli ve hızlı trafik akışı sağlandığı görünmektedir.

İlimiz yöneticileri hiç olmazsa yağmurlu havalarda sabah ve akşam saatlerinde trafikte tıkanıklığa ve yavaşlamalara sebebiyet veren kavşaklar ile noktalara trafik polisi görevlendirmesi yapıp trafiği yönlendirmeliler.

Uzun vade de ise alternatif yollar yapılıp hizmete alınmalı, şehir görüntüsünde çirkinlik yaratmıyacak üst geçit, alt geçit gibi projeler geliştirmeli.

Ordu'da trafik bu haliyle şimdilik sıkıntı.


Bu haber toplam 101 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları