Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Kasım 2022 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri

Ahmet Yenin

Ahmet Yenin

ÇAMLIK

4 Ekim 2022 Salı Saat: 08:56

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen,Ünye’nin dünyaya açılan oksijen deposu Çamlık ile ilgili oluşan bilgi kirliliğine açıklık getirmek için  Ordu Büyükşehir belediyesine ait Çamlık Cafe de basınla  yaptığı kahvaltılı toplantıda merak edilen konular hakkında  Çamlık Nihat Şen’in değil diyerek,Çamlıkta hizmet veren ama yüzüne bakılmaz durumda olan Bay ve bayan tuvaletiyle üstündeki mescit  günün şartlarına uygun şekilde  bakım ve onarımdan geçirildikten sonra  tuvaletlere turnike konularak bir lira ücret ile hizmet verirken aynı tuvaletler çocuklara,öğrencilere ve 65 yaş üstü büyüklere ücretsiz hizmet verecek dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye’nin oksijen deposu Çamlıkta yapılan her projede ismi anılan Kentsel dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen, Ünye Çamlık kafe’nin çalışma sistemine el atarak, bu işletme ne aşırı kar edecek nede zarar edecek dedi.

Nihat Şen “Ben hiçbir zaman siyaset adına burada bulunmadım, bugünde bulunmuyorum. Ben sadece Ünye’yi sevdiğim için, Ünye’ye hizmet etmek için çalışıyorum ve siyasetin içinde olmadım dedi. 

Ünye kamuoyunu meşgul eden konular hakkında açıklamada bulunan  Mimar Nihat Şen“Burada bir değişim söz konusu değil.Ünye’de kamuoyunda çok yanlış bilgi kirliliği olan Ünye Çamlık’ta bulunan Çamlık Cafe Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği bir tesis.

Bu  tesisin işletmesi  Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Ortur Aş.’de iken  Belediye Başkanı ve belediye meclis üyelerinin yetkisiyle Orkent AŞ.ye devrildi. İkisi de Büyükşehir’imizin bünyesinde bulunan şirketler. Burada bir değişim söz konusu değil.

Evet söylendiği gibi biz eleman tasarrufunda bulunduk diyen Şen”Kış sezonuna girdiğimiz için kâr-zarar durumumuzu gözeterek hareket ediyoruz.  Personel çıkartılıyor lafları duyuluyor. Biz eleman tasarrufunda bulunduk. Yeni sezonda burada çalışmak isteyen arkadaşları tekrar takım arkadaşları olarak aramızda görmek isteriz”dedi.. 

Mimar Nihat Şen”Çocuklar,Öğrenciler ve Yaşlılar vereceğimiz ücretsiz  kart sistemi ile Çamlıkta yeniden bakımdan ve onarımdan geçirerek yerli ve yabancı halkımızın,konuklarımızın hizmetine sunacağımız  bay ve bayan tuvaletlerinden ücretsiz hizmet alacaklar.

Çamlıktaki bay-bayan tuvaletindeki ve mescitteki eksikleri gidermeye çalışacağız.

Girişteki rüzgarlık dediğimiz giriş saçağının yapılması, iki terasın açılır kapanır şekilde ayarlanması için tentelerin siparişlerini verdik. Çamlıkta bulunan çeşmenin de projesini tamamladık taştan yapılan simgesel bir çeşme haline dönüştüreceğiz. 

10 gün için de mescit ve büfenin tadilat ve temizliğinin bay bayan tuvaletlerinin yenilenmesi gerçekleştirilecek. Tuvaletlere bir görevli yerleştireceğiz ve girişi turnikeli yapacağız. 1 TL atan içeri girebilecek ve hijyenik ortamda ihtiyacını giderebilecek. Burası sosyal tesis mantığında işleyerek kendi kendini götürebilecek bir işletme haline getirilecek.  

Bakım ve onarımı günümüz şartlarında yapılarak hizmete açılacak olan bay ve bayan tuvaletlerinden yaşlılar, çocuklar ve öğrenciler ise kart sistemi ile giriş yaparak ücretsiz hizmet alacaklar ”dedi.


Bu haber toplam 188 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları