HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer

Atilla Şimşek

Atilla Şimşek

2015 YILI 1 KASIM SEÇİMİ NUMAN KURTULMUŞ

27 Haziran 2022 Pazartesi Saat: 08:40

Yıl 2013'ün ilk yarısı. Türkiye’nin birçok ili Hızlı Trenle tanışmaya başladı. Bu yeni ulaşım aracı insanların birinci tercihi oldu . Havadan gitmek Çin işkencesi . Bir saat önceden hava alanına gideceksiniz, kapıdan girerken kemeriniz dahil her şeyinizi plastik tavaya koyacaksınız ve geçeceksiniz, biletinizi çek edeceksiniz ve çağrı anonsunu bekleyeceksiniz, tabi valizinizi bagaja verdiyseniz, oda başınıza ayrı bir dert. Çağrı yapılıp tekrar kemeriniz dahil her şeyinizi plastik tavaya koyacaksınız ve geçeceksiniz. Parfüm dahil su şişenizi bile bırakmak zorundasınız. Ulaşacağınız yere ulaştınız valiz için yine bekleyecek ve sizi almaya gelen yoksa tekrar otobüsle merkeze gideceksiniz. Uçuş hariç 3-4 saatiniz heba oldu bence. Birde sıkışık koltuklarda cabası.

İşte bu yeni ulaşım aracını kullandım ve çok rahat bir seyahat yaptığımda aklıma Ordum geldi öyle ya Samsun ilimize Hızlı Tiren rayları ve hemzemin geçitler yapılmaya başlanmış neden Samsun'dan son bulsun Tren Samsun Ordu Bolaman’a kadar üstelikte tek rayla gelmeli Çarşamba da, Ünye de  yolcusunu indirdikten sonra Bolaman’a ulaşıp yolcuyu indirecek ve yeniden yolcusunu alıp Samsun’a oradan da 2 saatte Ankara’ya varacak.

2015 yılı seçim yılı 1Kasım'da seçim var. AK Partinin Ordu da 1. Sıra adayı Numan Kurtulmuş. Basınla Balıktaşı otelinde gazetecilerle sabah kahvaltısında buluştu ve Ordu için projelerini açıkladı. 5 Mega projeden bahsetmişti.? Bunlardan Hızlı Tren iki projeydi. Samsun-Bolaman hattı öncelik sırasında  içim kıpır kıpır oldu. Öyle ya Samsun Bolaman Hızlı Tren iki ili beklide en ucuz şekilde birbirine bağlayacak, bir projeden Giresun’da yararlanacak. 15 dakika içinde yolcular hem trene ulaşacak hem de gelenler çevre yolundan Ordu ve Giresun olacaklar. Yolda Tünel olmayacak, Çok az viyadük döşenecek en önemlisi de  yolcular Karadeniz’imizin hem denizini hem de yeşilliğini izleme fırsatı bulacaklardı.

Tabi daha sonra Samsun Sarp projesi de ortaya atıldı tabiî ki yapılsın hatta Gürcistan’ı geçip Moskova’ya ulaşsın tabi ki isterim. Öncelik Samsun Ordu Bolaman hele bir döşensin derim ben.

Numan Kurtulmuş,  Ordu projelerinizi gördü oy verdi sizi utandırmadı  meclise gönderdi Tayyip Erdoğan hükümetinde Bakanlıklar ve partide görevler üstlendiniz bugüne kadar söz verdiğiniz projelerden tek bir cümle etmediniz. Bu sözleriniz palavramı idi yoksa kandırıldık mı.

Zaman geçmiş değil yine de en azından Hızlı Tren Samsun Ordu Bolaman hattını gündeme getirebilirsiniz geriye kalan 4 projenize de hayır demeyiz. Bekliyoruz.


Bu haber toplam 2.751 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları