HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
5 Ağustos 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

Salih Ziya Cörüt

Salih Ziya Cörüt

UÇAĞI VAR SUYU YOK !

19 Mayıs 2021 Çarşamba

Yıllar öncesinden süregelen mücadelenin sonunda Gülyalı - Hoşköy Mahalle sahilindeki topraklara yapılan Havaalanı ile Gülyalı İlçemiz, Ordu İlimizin stratejik ve gözde olma özelliği ile Giresun İl sınırındaki tek İlçesidir.

Ancak, buna karşın, 13 Mahalleden oluşan ve sahile en uzak mesafesi 15 km.’yi geçmeyen Gülyalı İlçemiz, Ordu’nun en küçük İlçesi olma özelliği ile havaalanına rağmen devlet desteğinden arzulanan düzeyde hak ettiği hizmeti yıllar yılı alamamıştır. 

Deniz ortasında kıyı şeridine yakın Çatal taş ile her yıl 20 Mayısta yapılan tarihi Mayıs Yedisi şenliklerine ev sahipliği yapan Hoşköy Mahallesi, sahili, temiz kumsalı ve tarihi çatal taşı ile bugün deniz dolgusu yapılarak havaalanına terk edilmiştir.

Mahalle sakinleri olarak bizlerin çocukluk yıllarımızda yüzdüğümüz deniz sahilimiz ve Mayıs yedisi şenlikleri ile herkesin 20 Mayısı iple çektiği Çatal taş şenliklerinin bile teknolojiye feda edilmesine karşın, Mahallemizin havaalanının nimetlerinden bugüne kadar pek de yararlandığını söyleyemem. Aksine şikayet etmemekle birlikte bazı değerlerinden feragat eden insanlarımızın birtakım beklentileri doğal olsa gerek….!

Şayet bir yerin UÇAĞI VAR, SUYU YOK  ise, en büyük ayıp bu olsa gerek…! Bu kusur da bizleri yönetenlerin ve mahallemizi yıllar yılı sahipsiz bırakanlarındır.  Büyükşehir olduğumuza göre, çözüm merkezi Büyükşehir Belediye Başkanı nezdinde OSKİ’dir. O halde sormak istiyorum bunca yıldır küçücük bir mahallenin su sorununun çözümü bu kadar zor mudur ? OSKİ eski Genel Müdürü Fatih YÜRÜK döneminde proje kapsamına alındığına bizzat şahit olduğum su sorunumuz, aradan geçen 5 yıllık sürece karşın neden çözülemez ?

Mahalle muhtarımızın ve mahalle sakinlerimizin bireysel gayret ve çabaları ile bu güne kadar gelinmiş ve su ihtiyaçları kısmi olarak imece usulüyle giderilse de sorun tamamen ortadan kaldırılamamış ve halen tankerle su ihtiyacı giderilmeye çalışılmaktadır. 

Özellikle, sahile 3 km. mesafedeki üstaş mevkiinde bulunan evimizin 150 Yıllık dededen kalma kuyu suyu ile beslendiği gibi, bazı bölgelerde de aynı sorun mevcuttur.  

Zamanla OSKİ’nin ilgisizliği nedeniyle komşu Piraziz İlçe Belediyesinden tankerle su ihtiyacımızı gideriyor isek, öncelikle hizmet etmekle mükellef olanlar utanmalıdırlar.  

Ordu İlimiz Büyükşehir olduktan sonra Mahalle olan Hoşköy, bugüne kadar teknolojinin nimetlerinden yeterince nasiplenememiş, aksine hala eski hali ile çözüm bekleyen önemli su ve yol gibi az da olsa sorunları mevcuttur.

Yıllarını sivil topluma adayan biri olarak Ordu ilimizin Büyükşehir olmasında önemli gayret ve çabalarımız olmuştur. Büyükşehir ile İnsanlara hep daha iyi hizmet sunulacağı vurgulandı ve bizler de buna destek vererek aracılık ettik. Ancak, gelinen nokta bir hiç. 

Mahallemizdeki İlkokul kapanmış ve taşımalı sisteme dönmüş, binası ise harabeye dönerek çürümeye bırakılmıştır. Mahalle camimiz ve imam evi hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile yapılmıştır. Hatta rahmetli Nezaket Cörüt büyüğümüz tarafından yapılan 1,5 km.’lik beton yol ve cami minaresi gibi birçok hizmet, bireysel olarak yapılmıştır. 

Mahalle muhtarımızın takip ve gayretine rağmen, Büyükşehir olduğumuz günden bu yana OSKİ Yetkilileri ile yapılan görüşmelerimizde, mahallemizin su sorunu hala çözülememiş ve çözümü noktasında bir arpa boyu yol alınamamıştır.  Artık buruk sevinçle Hoşköy mahallemizin Havaalanı ve UÇAĞI VAR SUYU YOK. Diyoruz ve Acil çözüm için Büyükşehir Belediye Başkanından ve Yetkililerden ilgi ve somut adım bekliyoruz….!    


Bu haber toplam 1.763 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları