HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2023 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

Ahmet Yenin

Ahmet Yenin

ÖRNEK İNSAN

20 Mart 2023 Pazartesi Saat: 05:09

Mesele Fakir Olmak Değil, Ahlaklı, Vicdanlı Örnek İnsan Olmak... 

Mesele, yüce Allah'ın insan olarak akıl vererek yarattığı dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı örnek insan olmak ekranda görülen örnek insan gibi...

Mesele fani dünyaya insan olarak gözünü açtığın gibi, okumayıp cahil kalmak yerine okuyup öğrenerek, ilim, bilim sanat tahsil ederek kendini değiştirerek, en önemli sermayen olan aklını geliştirerek iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı örnek insan olmak.

İyi ve güzel ahlaklı vicdanlı örnek insan videoda da görüldüğü gibi iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı örnek Yahudi'dir, Hristiyan'dır,  Mümin ve Müslümandır.

Mesele neymiş, akıl sağlığı yerinde saygıdeğer insanlar, okurlar ve Ünyeliler, mesele fakir, yoksul olmak değil, aldığı ürün karşılığında kendisine ısrarla ikram edileni son derece kibar bir şekilde kabul etmediğini anlatmaya çalışan bu örnek insana yapılan bizden bazılarına yapılsa daha yok mu diye yardım edeni sıkboğaz eder iken ekranda inanıyoruz defalarca görüp, hayranlıkla, onurla gururla  izlemeye devam ettiğiniz, ettiğimiz Allah dostu, yüce Allah'ın buyruğu gereği önce iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı örnek insan olmak...

Çünkü iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı örnek insanın dili, dini ırkı ve rengi fark etmez hepsini yüce Allah yaratmıştır, hiç birinden insana ve insan dostu canlının kılına zarar gelmez.


Bu haber toplam 228 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları