Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Şubat 2023 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
4 Kasım 2022 Cuma Saat: 08:00

JANDARMA KADES’İ TANITIYOR

2022 yılı içerisinde KADES uygulaması üzerinden (127) ihbar olayı gerçekleşmiş olup söz konusu başvurulara en kısa sürede müdahale edilerek gerekli adli işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmıştır.
JANDARMA KADES’İ TANITIYOR

Ordu İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile İlçe Jandarma Komutanlıklarınca, KADES uygulamasına yönelik tanıtımlar aralıksız devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak Ordu Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmede, “Ordu İl Jandarma Komutanlığınca (Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile İlçe Jandarma Komutanlıklarınca), 2022 yılı ilk on aylık dönemde (01 Ocak – 31 Ekim 2022) icra edilen KADES uygulaması tanıtım faaliyetleri kapsamında jandarma sorumluluk bölgesinde ikamet eden  (17.296) kadın vatandaşın cep telefonuna KADES uygulamasının yüklenmesi konusunda yardımcı olunmuş, (22.450) kadına 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında seminer verilmiş ve KADES Uygulaması tanıtım broşürü dağıtılmıştır. Uygulamanın geniş kitlelere duyurulması ve farkındalık oluşması maksadıyla, özellikle alışveriş merkezlerinde (AVM), şenlik alanlarında, fabrikalarda, köylerde, yol kontrol noktalarında, METİP alanlarında ve kadınlara ulaşabildiğimiz her yerde seminer faaliyetlerinin icra edilmesi ve broşür dağıtılması sağlanmış olup, tanıtım faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Yapılan çalışmalar ve tanıtım faaliyetleri sonucunda, sorumluluk bölgemizde 2022 yılı içerisinde KADES uygulaması üzerinden (127) ihbar olayı gerçekleşmiş olup söz konusu başvurulara en kısa sürede müdahale edilerek gerekli adli işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Şiddete maruz kalan ya da maruz kalma ihtimali olan tüm kadınlar için “KADES varsa hayat var !!!” Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.  nBÜLTEN

Bu haber toplam 239 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : JANDARMA, KADES’İ, TANITIYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler