Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Kasım 2022 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
3 Ekim 2022 Pazartesi Saat: 11:25

CHP HEYETİNDEN ORDU SMMM ODASINA ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit TORUN, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa ADIGÜZEL, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş TEPE Ordu SMMM Odası Başkanı M.Ender SÖNMEZ’e Hayı
CHP HEYETİNDEN ORDU SMMM ODASINA ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit TORUN, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa ADIGÜZEL, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş TEPE Ordu SMMM Odası Başkanı M.Ender SÖNMEZ’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundular.

Ziyaretçileri Ordu SMMM Odası Oda Başkanı M.Ender SÖNMEZ, Onursal Oda Başkanı Ertuğrul YÜKSEL, İstanbul SMMM Odası Önceki Dönem Oda Başkanı Yücel AKDEMİR, Oda Yöneticileri ve Meslek Mensupları Karşıladılar.

Ziyarette Ordu SMMM Odası Başkanı M. Ender SÖNMEZ; “Günümüz hem ekonomi, hem de mesleğimiz açısından çok hareketli geçiyor. Son dönemde enflasyon kelimesini sıklıkla telaffuz eder olduk. Enflasyonun da etkileri ile meslek camiamız zor günler geçiriyor. Hizmet üretim giderlerimizin hızla yükselmesiyle muhasebe ücretlerimiz hızla eriyor. Asgari ücret yeniden gündemde. Emekçilerin hakkettiği ücretler seviyesine ulaşması işverenlerin de mutabık olduğu bir husus. Odamız olarak da tüm kamuoyuna açıklıyoruz. Asgari Ücretin ne yükseleceğinden ziyade artış uygulandıktan sonraki satın alma gücü kazanılıyor mu, bu tarafı önemli. Ücret artışların malların maliyetine direkt eklenmesi ile tekrar başa dönüyoruz. Bu nedenle iş dünyası devletimizden destek, teşvik beklemektedir. Mali müşavirler olarak da birçok çözümlenmesi gereken beklentilerimiz vardır. Vergi yasaları yeniden tümüyle değerlendirilmeli ve günümüz koşullarına uyumlu hale gelmelidir. Mevzuatların değişik ve karmaşık bir yapıda ortadan kaldırılmalıdır. KDV oranımızın indirilmesi, mesleğimizin asil konusuna girmeyen beyanların bizlere sorumluluk olarak yüklenmemesi, arabuluculuk yetkisinin verilmesi, tahsilat ve tahakkuk karmaşasının giderilmesi, serbest meslek giderlerinin yeniden tanımlanması Taleplerimizin değerlendirilerek uygulamaya konması gereklidir. Dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit TORUN; Sayın Başkan değerli konuklar odamızda olmaktan çok mutluyum, gecikmiş bir ziyareti kabul ettiğiniz için sayın yönetim kuruluna ve değerli başkana teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir yoğunluğun içerisindeyiz. Daha iyisiniz nasıl yapabiliriz çabası içerisindeyiz ancak Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumu, anlatıp çözüm yollarını da aktarmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin çok önemli bir dönemine tanıklık ediyoruz çok önemli bir sorumluluğumuz var. Umutluyuz çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yok. Siz mali müşavirler piyasayı en iyi bilen, içinde bulunduğumuz durumu en iyi gören meslek grubu sizlersiniz. Zor bir süreç mükelleflerinizin içinde bulunduğu ekonomik süreç direk sizi etkiliyor. Bazen güç koşullarda bu işi yapıyorsunuz, meslek sorunlarınızla ilgili gerekli adımları atacağız. Hepimiz bir sorumluluğun içindeyiz hangi meslek grubunun içerisine bakarsak bakalım ülke kaynaklarını verimli halde kullanmalıyız ve satın alma gücümüzü arttırmalıyız. Çok teşekkür ediyorum. dedi.

Bu haber toplam 164 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : CHP, HEYETİNDEN, ORDU, SMMM, ODASINA, ZİYARET

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler