HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
20 Kasım 2023 Pazartesi Saat: 14:06

MADEN OCAKLARININ YARATACAĞI YIKIMA GEÇİT YOK!

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun; Çevre Dernekleri ve halkımızın sergiledikleri bu bilinçli duruşun sonuna kadar yanında olduklarını belirtti.
MADEN OCAKLARININ YARATACAĞI YIKIMA GEÇİT YOK!

Seyit Torun “Ordumuzun eşsiz ormanlarına, tarım arazilerimize ve temiz su kaynaklarımıza göz koyanlar Fatsa ve Ünye’de olduğu gibi hemşerilerimizin direnişiyle karşılaştılar. Ulubey, Gölköy ve Mesudiye’ye onarılması imkânsız zararlar verecek olan maden ocaklarına karşı çıkan Orduluların yanındayız.”  dedi.

Doğaya zarar verecek olan maden ocaklarına karşı birlikte tepki göstermenin önemine dikkat çeken CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun; Çevre Dernekleri ve halkımızın sergiledikleri bu bilinçli duruşun sonuna kadar yanında olduklarını belirtti.     

Torun: Ordu Adına Müteşekkiriz

“Şehrimizde girişilen katliamı yargıya taşıyan ve direnişi örgütleyen Ordu Çevre Derneği ve Mesudiye Çevre Derneği’ne teşekkür ediyorum. Fatsa ve Ünye’de katliam yapmaya kalkışan siyanür projelerine nasıl geçit vermediysek, yine hemşerilerimiz ile dayanışma içerisinde bu yıkım projelerine izin vermeyeceğiz.” 

Çocuklarımız için bu elimizi taşın altına koymak zorundayız!

“Şehrimizin taşına, toprağına, suyuna ve havasına sahip çıkmak zorundayız. Çocuklarımıza yaşanır bir Ordu bırakmak için elimizi taşın altına koyacağız. Yatırım adı altında gerçekleştirilmek istenen talana karşı siper olmaya devam edeceğiz. Toprağın altından da üstünden de elinizi çekin! Bu hoyratlığa son verin. Toprağın üstü altından değerlidir.”

Bu haber toplam 155 defa okunmuştur



Anahtar Kelimeler : MADEN, OCAKLARININ, YARATACAĞI, YIKIMA, GEÇİT, YOK!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler