HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
18 Eylül 2023 Pazartesi Saat: 21:28

TİP’Lİ KADINLARDAN BASIN AÇIKLAMASI

Altınordu ilçesinde, Ceren Özdemir Meydanı'nda toplanan Türkiye İşçi Partisi (TİP) kadınları, bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
TİP’Lİ KADINLARDAN BASIN AÇIKLAMASI

Altınordu ilçesinde, Ceren Özdemir Meydanı'nda toplanan Türkiye İşçi Partisi (TİP) kadınları, bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Türkiye genelinde TİP kadınları, Ordu'da da Ceren Özdemir Meydanı'nda bir araya gelerek açıklamalarını sundular.

Ordu'da gerçekleştirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Değerli Kardeşlerimiz, biliyoruz ki, bu düzenden yoruldunuz ve artık buna tahammül etmek istemiyorsunuz. Bir gün karma eğitimden bahsediliyor, ertesi gün tacizcilerin affedilmesine şahit oluyoruz. Bedenimize, emeğimize ve cinsel yönelimimize yönelik utanmazca saldırılar yapılıyor. Evde, fabrikada, tarlada, ofiste veya plazada, her yerde emeğimiz sömürülüyor. Seçimler geçti ve şimdi istediklerini yapabileceklerini söylüyorlar, ancak bu iş bitmediğini bilsinler.

Onlar işin bittiğini düşünsünler ama biz kadınlar olarak, evde, iş yerinde, sokakta, hayatın her alanında verdiğimiz emeği göz ardı etmiyoruz. Ekmeğimizi çaldılar, ama sofralarımızı paylaşmaya devam ettik. Sokakları kararttılar, ama birbirimizin yolu ışık saçtı. Her türlü felaketi fırsata çevirmeye çalıştılar, ancak biz bir araya gelerek hayatta kalmaya karar verdik. Bizi yıldırmaya çalıştılar, ama dünya genelinde başarılar elde ederek dimdik ayakta durduk. Umutsuzluğa kapıldığımızda, yalnız hissettiğimizde birbirimize sarıldık ve 'Hala buradayız, mücadele devam ediyor' dedik.

Onlar işin bittiğini sanabilirler, ancak biz hala birbirimize destek olmaya devam edeceğiz. Kadın düşmanlarına, doğa düşmanlarına, kadınları kontrol altına almaya çalışan din tüccarlarına ve emeği sömürenlere hayatımızı, ülkemizi ve geleceğimizi teslim etmeyeceğiz. Bizde umut hiç bitmedi, inat hiç bitmedi. Cesaret hiç bitmedi ve isyan hiç bitmedi. Hayallerimiz ve kahkahalarımız hiç bitmedi.

Laiklik, özgürlük, eşitlik ve emeğimizin hak ettiği değeri gördüğü bir Türkiye için bir araya geliyoruz ve birbirimizden aldığımız güçle dimdik ayakta duruyoruz. Bizim için işler hala bitmedi."

Açıklamanın sonunda, Cumhuriyet Halk Partisi'nden katılım sağlayanlara teşekkür edildi.

 

Bu haber toplam 99 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : TİP’Lİ, KADINLARDAN, BASIN, AÇIKLAMASI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler