HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
18 Haziran 2023 Pazar Saat: 15:19

FATSA VE ÜNYE İKİ KARDEŞ

Türkiye'de 19 ilçenin İl olma listesinde Ünye'nin adının yer alması ancak Fatsa'nın adının yer almaması tepkiler almaya devam ediyor.
FATSA VE ÜNYE İKİ KARDEŞ

Türkiye'de 19 ilçenin İl olma listesinde Ünye'nin adının yer alması ancak Fatsa'nın adının yer almaması tepkiler almaya devam ediyor.

İstanbul Fatsalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri adına Dernek Başkanı Osman Cayak konuya ilişkin açıklama yaptı.

“FATSA’NIN LİSTEDE YER ALMASI İKİ İLÇEYE DE ZARAR VERİR”

Osman Cayak açıklamasında: "Yıllardır akrabalık ve ticaret bağları oluşmuş ve iki dost ilçenin insanları ve yöneticileri arasına nifak sokmak hiç bir amaca fayda sağlamaz. Son günlerde neye göre ve kimler tarafından servis edildiği belli olmayan ve sosyal medya ve yazılı görsel basında dillendirilen Ünye'nin il olacak ilçeler arasında gösterilmesi ve Fatsa'nın bu listede yer almaması hiç bir amaca fayda sağlamaz aksine iki ilçeye de zarar verir.

GELİŞMİŞLİK DÜZEYİNDE FATSA DAHA ÖNDE

TÜİK verileri kriter gösteriliyor fakat biz güncel verilere baktığımızda iki ilçe arasındaki gelişmişlik düzeyinde Fatsa'nın daha önde olduğu görülmektedir. Nüfus verilerine baktığımızda Fatsa son 10 yıldaki nüfus artış hızını devam ettirdiği taktirde 2 yıl sonra Ünye'nin önüne geçeceği bilimsel bir gerçekliktir. Bölgenin en büyük Organize Sanayisinin Fatsa'da bulunması bu nüfus artış hızının büyüklüğünün Fatsa’ya artı yönde yansımasının bir sonucu olarak devam edecektir.

Geçmiş yıllarda iki ilçe arasında yine aynı sebepten dolayı yaşanan gerginliklerin tekrar yaşanmaması adına bölge milletvekillerinin sessizliğini bozup net ve ortamı rahatlatacak açıklamalar yaparak adeta fırtına öncesi sessizliğindeki Fatsalıları tatmin edecek ortamı sağlamaları gerekmektedir. Bu söylentiler devam ettiği taktirde iki ilçe arasındaki il olma gerginliği daha da tırmanacaktır ki bu hiç arzu etmediğimiz bir durumdur.

Bizler de önümüzdeki günlerde bu konuyu bölge milletvekillerimizle birlikte meclise taşıyarak bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde girişimlerde bulunacağız. Ordudan bir ilçe il olacaksa gelişmişlik, yaşam kriterleri ve hinterlandı açısından bunu Fatsa hak etmektedir." İfadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 613 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : FATSA, VE, ÜNYE, İKİ, KARDEŞ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler