HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
14 Haziran 2023 Çarşamba Saat: 13:59

SAĞLIK HİZMETİ AYAĞINIZA GELDİ

Mobil Sağlık Tarama hizmetlerinden son üç ayda 34 mahallede 5 binden fazla vatandaş faydalandı.
SAĞLIK HİZMETİ AYAĞINIZA GELDİ

HABER:SELDANUR KILIÇ
MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI VATANDAŞIN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ OLDU
Başkan Aşkın Tören öncülüğünde Altınordu Belediyesinin ilçeye kazandırdığı ve Röntgen, ultrason, EKG cihazı ile solunum ve işitme testleri de yapılabilen en son güncel teknolojiye sahip hastane konforundaki tam donanımlı Mobil Sağlık Tarama aracı vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Mobil Sağlık Tarama hizmetlerinden son üç ayda 34 mahallede 5 binden fazla vatandaş faydalandı.
TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ SUNULUYOR
Hastalıkların erken tanı ve teşhisiyle toplum sağlığına katkı veren Mobil Sağlık Tarama hizmetiyle kırsal bölgelerde yaşayan ve hastaneye gelmekte güçlük çeken başta dezavantajlı gruplar olmak üzere özellikle yaşlı, yatağa bağımlı ve engelli bireylere düzenli olarak temel sağlık hizmetleri de sunuluyor.
Ordu İl Sağlık ve Altınordu İlçe Sağlık müdürlükleri iş birliğiyle yürütülen mobil sağlık tarama programlarında; Kanser Taramaları, Fizyoterapist Danışmanlığı, Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı , Tansiyon ve Kan Şekeri Ölçümü, Tüberküloz (Verem) bilgilendirmesi, Sigara Bırakma Danışmanlığı gibi toplum sağlığını ilgilendiren temel sağlık hizmetleri alanlarında da hizmet sunuluyor.
Kırsal mahallelerin tamamına ayrımsız hizmet veren Mobil Sağlık Tarama Aracından 2023 yılının ilk üç ayında 34 mahallede 5 binden fazla vatandaş yararlandı. Pandemi döneminde sunduğu hizmetler, aşılama çalışmalarına verdiği katkılar ve deprem bölgesinde afetzedelere verdiği sağlık hizmetleri ile Altınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı vatandaşların en büyük sağlık destekçisi oldu.
"AŞKIN BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Tüm hizmetlerinin merkezinde insan olduğunun belirten Başkan Aşkın Tören, “Biz insanı yaşat ki, devlet yaşasın inancına sahip bir medeniyetin mensuplarıyız. İnsanımızın hayatını kolaylaştıracak, sağlığını koruyacak, yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaları da yapmak durumundayız. Özellikle kırsal bölgelerde yaşamını sürdüren kıymetli büyüklerimizin, hastaneye gelmekte zorlukları bulunan yatağa bağımlı hastalarımızın ve engelli kardeşlerimizin dolayısıyla tüm vatandaşlarımızın ilk basamak ve Aile hekimliği hizmetlerini ayağına götürüyoruz. Bu hizmetimizi destek ve katkılarıyla birlikte yürüttüğümüz; İl Sağlık Müdürlüğümüze, Altınordu ilçe sağlık müdürlüğümüze, hekimlerimize, hemşirelerimize ve her bir sağlık çalışanına şahsım, şehrim ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” Diye konuştu.
Sağlık hizmetinin ayaklarına kadar getirilmesinden çok memnun olduklarını belirten vatandaşlar “Aşkın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Her türlü hizmeti ayağımıza kadar getiriyor. Allah başkanımızdan razı olsun” sözleriyle Başkan Tören’e teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 493 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : SAĞLIK, HİZMETİ, AYAĞINIZA, GELDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler