HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
9 Haziran 2023 Cuma Saat: 17:02

ÇOŞKULU ŞENLİK BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Cuma günü Ünye Şehir Stadyumunda gerçekleştirilen şenliğe Ünye İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları'nın 4-6 yaş bölümlerinde eğitim gören öğrenciler katıldı.
ÇOŞKULU ŞENLİK BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

HABER:SELDANUR KILIÇ
Ünye Müftülüğü 4-6 yaş Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler, 4-6 Yaş Kur'an Kursları Çocuk Şenliği' programında bir araya gelerek doyasıya eğlendiler. 08 Mayıs 2023 Cuma günü Ünye Şehir Stadyumunda gerçekleştirilen şenliğe Ünye İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları'nın 4-6 yaş bölümlerinde eğitim gören öğrenciler katıldı.Minik öğrencileri motive etmek, yılın yorgunluğunu atmak, tanışma, kaynaşma ve onları eğlendirmek maksadıyla düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.Programa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mustafa Irmaklı, Belediye Başkan yardımcısı Orhan Gürel, Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, İlçe Müftü Vekili Adem Meral, öğrencilerin velileri ve basın mensupları olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.
BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Programın açış konuşmasını yapan Ünye İlçe Müftü Vekili Adem Meral şu ifadelere yer verdi:
“Müftülüğümüze bağlı Kur’an kurslarımızın 4-6 yaş sınıflarına çok ciddi bir ilgi var, kurum olarak da 4-6 yaş kategorisini çok önemsiyoruz. Ünye’de 15 adet 4-6 yaş grubu Kur’an Kursumuz, 71 dersliğimiz ve 1016 öğrencimizle bugün bu coşku ve mutluluğu yaşıyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında büyük bir özveri gösteren Kur’an Kursu öğreticilerimize, çalışanlarına ve bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kur’an kursu öğreticilerimizin üstün gayreti, velilerimizin de özverisi ile verimli bir yılı geride bıraktık. Önümüzdeki dönemlerde de bu gayreti artırarak devam ettirmek istiyoruz. Bu güzelliği bize yaşatan sevgili yavrularımıza, onları yetiştiren Kur’an kursu öğreticilerimize, velilerimize, programda emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.
Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek ise konuşmasında; Dünyanın en masumlarını, en masum mekânlarda buluşturana hamd ile. Masumların Peygamberi Hz Resul'e Salat ile emanetlerini bizlere emanet eden, emanetlerine emanetlerimiz olarak bakıveren hoca hanımlara, velilere, bu organizasyonu tertip eden müftülüğümüze, destek veren belediyemize, kaymakamımıza, şükranlarımızı sunuyorum.
Bugün stadımız çiçek açtı. Dün camilerimizin, bir önceki gün kurslarımızın çiçek açtığı gibi. Çocuklar camilere çok yakıştı. Çocuklar stadyuma çok yakıştı. Kur'an kurslarımızda çocuklarımız bir yandan Kur'an'ın Elif Ba'sını öğrenirken, öte yandan dürüstlüğün doğruluğun ahlaki eylemlerin Elif Ba'sını da öğreniyorlar. İnsanoğlu şu koca tarih sahnesinde kendisine ayrılmış pazılı doldurmak için dünyayı gönderilmiş, kendisine ait boşluğu şu tarih sahnesinde koca dünya pazarında kendisine ayrılmış boşluğu doldurmak için gönderilmiş bir yolcu gibidir. Kendisinden öncekinin ayak izlerini takip eder ve doğru ayak izleri bırakır, doğru ayak izleri bırakan tüm velilerimize şükranlarımı sunuyorum dedi.
Mezuniyet programında olmaktan dolayı onur ve heyecan duyduğunu ifade eden Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mustafa Irmaklı; “Bu güzel şehirde bu güzel ortamla buluştuk. Bu güzel mezuniyet buluşmasında sizlerle bir arada olmaktan büyük onur ve heyecan duyuyorum. Allah bu mezuniyetinizi hayırlı eylesin” dedi. Program 4-6 yaş grubu Kur’an Kursları öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan gösteriler, 4-6 yaş sergisi, çeşitli oyunlar ve eğlenceler ile devam etti.

Bu haber toplam 496 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ÇOŞKULU, ŞENLİK, BÜYÜK, BEĞENİ, TOPLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler