HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
31 Mayıs 2023 Çarşamba Saat: 16:11

ORDU’DA HAC YOLCULUĞU BAŞLADI

Ordu Müftülüğü, 2023 yılı Hac yolcuğunun başladığını bildirdi.
ORDU’DA HAC YOLCULUĞU BAŞLADI

HABER: FIRATCAN GÜL

Ordu Müftülüğü Başkanı İsmail Çiçek sosyal medya hesabından bilgilendirme metni yayımladı.

Ordu İl Müftüsü Çiçek; “Ordu’dan kutsal topraklara hac yapmak için yolculuklar başlıyor. İlimiz genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve turizm acentaları olmak üzere toplam 805 kişi hacca gidecek. Kutsal topraklara gidecek hacılar ve aileleri heyecanla hazırlıklarını yapıyor.

Üç Kafile Halinde Gidecekler

Ordu’dan hacca gidecekler hakkında açıklama yapan Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, “ 2023 yılı hac mevsimde ilimiz genelinde Diyanet İşleri Başkanlığınca 3 kafile halinde 466 hacı adayı, turizm acentalarıyla ise 339 hacı adayımız hacca gidiyor. İlk kafilemiz 31.05.2023 tarihinde yani yarın, ikinci kafilemiz 02.06.2023 tarihinde ve üçüncü kafilemiz ise 05.06.2023 tarihinde mübarek topraklara hareket edecektir” ifadelerini kullandı.

“Rabbimize olan yakınlığınızı artırsın”

Hacı adayları için dua eden Müftü Çiçek, “Ateşten kurtulan Hz. İbrahim’ce günah alevinden kurtulmak için ‘Ben Rabbime gidiyorum’ diyerek ibadet yolculuğuna koyulan Ey Rahmanın misafirleri, Allah’a kavuşma sevdalıları, Ey ibadet göçüne hazırlanan hac yolcuları, Duyufü’r-Rahmân'ın misafirleri. Rabbim haccınızı daha şimdiden mebrur eylesin. Gözleriniz Beytullah’ta, gönülleriniz daim sahibinde bulunsun. Nazargâhı ilahî kalplerinizle Beytullah karşı karşıya kalsın. Kâbe’ye olan yakınlığınız Rabbimize olan yakınlığınızı artırsın. Kulluk kampınız bereketli, derdiniz ilahi emirleri yerine getirerek rızaya kavuşmak olsun” dedi.

“Rabbim Şimdiden Haccınızı Kabul Etsin”

Hacıların hayırlı bir şekilde gidip dönmesini temenni eden Müftü Çiçek, “Şeytan, mübarek yolculuğunuzu sıradanlaştırmasın. Salimen gidip, ğanimen dönebilmemizi, kardeşlik bilincine erebilmemizi, tertemiz kalabilmemizi nasip eylesin. Yolculuğumuzun yaklaştığı şu günlerde gönül hazırlıklarını da tamamlayanlardan kılsın duamızla. Rabbim, şimdiden haccımızı mebrûr, Say’ımızı meşkûr, zembimizi mağfur, dualarımızı makbul eylesin” ifadelerini kullandı

Bu haber toplam 490 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ORDU’DA, HAC, YOLCULUĞU, BAŞLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler