HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
31 Mayıs 2023 Çarşamba Saat: 15:32

TÜRKSAT VE ODTÜ TEKNOKENT" GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fatsa Eğitimde Yapay Zekâ Derneği tarafından yürütülen,"Yapay Zekâ Çağı Öncülerinden Ol" projesi kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "TÜRKSAT ve ODTÜ Teknokent" gezisi gerçekleştirildi.
TÜRKSAT VE ODTÜ TEKNOKENT" GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HABER: Tuğçe ARSLAN

 

Fatsa Eğitimde Yapay Zekâ Derneği tarafından yürütülen, T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteklediği "Yapay Zekâ Çağı Öncülerinden Ol" projesi kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "TÜRKSAT ve ODTÜ Teknokent" gezisi gerçekleştirildi.

 

Geziye daha önce proje kapsamında yapay zeka ve kodlama eğitim alan 8 öğretmen ve 27 öğrenci katıldı. Öğretmenler ve öğrenciler, yapay zekâ teknolojileri yatırımları konusunda ciddi çalışmalar yürüten TÜRKSAT A.Ş, ODTÜ Teknokent bünyesinde yer alan SEBİT Arge binasını ziyaret ettiler.

 

Türksat Gölbaşı Yerleşkesinde Türksat genel müdürü Hasan Hüseyin ERTOK öğrencilerimize Türksat'ın çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Daha sonra uydu direktörleri teknik mühendisleri eşliğinde Türksat Uydu Müzesi gezilerek teknik bilgiler alındı. Öğretmen ve öğrencilerimiz öğlenden sonra ODTÜ Teknokent'te yer alan SEBİT Arge binasına geçildi. Sebit Genel müdür yardımcısı Ali GÜRER ekibi ile birlikte öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yürütmüş oldukları projeler hakkında bilgi verdi. Ayrıca veri bilimi, veri analitiği, matematik, makine öğrenmesi, derin öğrenme konularında sunum yapıldı. Sebit binası gezdirildi. Son olarak ODTÜ Yapay Zekâ Topluluğu ile buluşuldu. Topluluk ile ortak etkinlikler yapılması konusunda anlaşıldı. Öğrencilerimiz yapay zekâ alanında sektörlerde neler yapıldığını yerinde incelemiş oldular.

 

 

 

Bu haber toplam 296 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler