HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2023 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
26 Mayıs 2023 Cuma Saat: 09:59

FATSA ÇEVRE YOLU DEĞERLENDİRMESİ

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar katıldığı bir tv programında Fatsa Çevre Yolu ile yaşanan son gelişmelere değindi.
FATSA ÇEVRE YOLU DEĞERLENDİRMESİ

HABER: KÜBRA ÇAKIR

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar katıldığı bir tv programında Fatsa Çevre Yolu ile yaşanan son gelişmelere değindi.

Fatsa Çevre Yolu’nun artık Fatsa'nın bir problemi olmaktan çıktığının altını çizen Başkan Kibar, “Dün Ünye Çevre yolu nasıl yapıldıysa, Ordu Çevre Yolu nasıl yapıldıysa, doldurulamaz denilen havaalanı nasıl doldurulup yapıldıysa Fatsa Çevre Yolu da yapılacaktır.” dedi.

FATSA ÇEVRE YOLU ÜLKENİN BİR PROBLEMİ HALİNE GELDİ

Fatsa Çevre Yolu’nun sadece Fatsa’nın değil Ordu'nun, Karadeniz'in problemi olduğunu belirten Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Hatta Ukrayna, Rusya savaşından sonra Karadeniz sahil yolunun çok ciddi bir lojistik yol olması hasebiyle Fatsa Çevre Yolu ülkenin bir problemi haline geldi. Fatsa Çevre Yolu’nun başlaması ile ilgili ilk müjdeyi Milli Eğitim Bakanımız, sonrasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ordu ziyaretinde bu yılın yatırım programına alınacağı müjdesini vermişti. Bu çok önemliydi. Çünkü Fatsa Çevre Yolu, Ünye Çevre Yolu ve Ordu çevre yoluna bakıldığında çok daha maliyetli bir yol. 23 kilometre güzergahtan geçecek olan Fatsa çevre yolunun 11.5 kilometresi tünellerle, 8 kilometresi ise viyadük ile geçiyor. Bugünkü toplam TL cinsinden bakıldığında ki yatırım miktarı 20 milyar TL'nin üzerinde bir yatırım ve bu yıl başlasa ve sınırsız ödenek gelse minimum 10 yıl sürecek bir yatırımda, bir yatırım programından bahsediyoruz. O yüzden öncelikli kısmı bence çevre yolunun yatırım programına alınıp başlanılması kısmıydı. Etüt kısmı çok uzun sürmüştü çünkü maliyetli bir yol olması hasebiyle çok uzun süren bir etüt çalışması olmuştu ve bu yıl içerisinde yatırım programından gerekli bütçenin Fatsa Çevre Yoluna aktarılacak olması başta Fatsa'da olmak üzere tüm Ordulular hemşerilerimizi mutlu etmiştir.” açıklamasında bulundu.

“SÜRECİN SIKI TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Fatsa Çevre Yolu projesinin çok büyük bir proje olduğunu, insanlara hayal gelen bir projenin nasıl gerçekleşeceğine dair olan muhalefet söylemlerinin olduğunu ifade eden Başkan Kibar, “Dün Ünye Çevre yolu nasıl yapıldıysa, dün Ordu Çevre Yolu nasıl yapıldıysa, doldurulamaz denilen havaalanı nasıl doldurulup yapıldıysa, 900 yataklı bir şehir hastanesi bir yıl önce başlanıp bundan altı ay sonra açılacak duruma nasıl gelecekse işte Ordu’ya Üniversite mi olur denilip bugün Ordu'ya bir üniversite nasıl kurulduysa, Ünye'nin, Fatsa'nın, Ordu'nun OSB'lere hayal bile edilemez iken, bugün Fatsa OSB’sinde 8 bin den fazla insanın istihdam edilmesi nasıl sağlandı ise Fatsa Çevre Yolu AK Parti iktidarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılıp tamamlandığı günleri de hep beraber göreceğimize inanıyorum. O yüzden muhalefet Fatsa Çevre yolu denildiğinde çok rahat taahhütte bulunuyor olabilir ama Fatsa Çevre Yolu’nun 20 milyar TL'lik bir yatırım programının yatırım bütçesinin olması gerektiğinin ve 10 yıllık bir süreçte aksamadan bu yatırımın her yıl düzenli olarak bu kaynakların gelmesi gerektiğinin çok farkında olduğunu düşünmüyorum. Sonuç olarak inşallah çok kısa bir süre içerisinde Fatsa çevre yolumuz başlar, bizler de bunun çalışmasına ve kaynaklarının üretilmesine yönelik özellikle Sayın Bakanımız Mahmut Özer öncülüğünde bu sürecin sıkı bir şekilde takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 134 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : FATSA, ÇEVRE, YOLU, DEĞERLENDİRMESİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler