HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2023 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
25 Mayıs 2023 Perşembe Saat: 16:11

MAHMUT ÖZER, ORDU BASINIYLA BİR ARADA

Milli Eğitim Bakanı ve Ak Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ordu Basını ile kahvaltı programında bir araya geldi.
MAHMUT ÖZER, ORDU BASINIYLA BİR ARADA

HABER: KÜBRA ÇAKIR

Milli Eğitim Bakanı ve Ak Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ordu Basını ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Tanışmak amacıyla gerçekleştirilen programda, eğitimden sağlığa, ulaşımdan altyapıya birçok konu hakkında tartışıldı.

Basın mensubunun sorularını yanıtlayan Mahmut Özer Ordu’nun birebir sorunlarına da değindi

“ORDU’DA ÇOK FAZLA POTANSİYEL VAR AMA BU POTANSİYEL KULLANILAMIYOR”

İlk olarak havaalanındaki sorunlara değinilmediğine ve bu sorunların çözümüne yönelik neler yapılabileceği tartışıldı. Ardından Samsun-Sarp Demir Yolu’nun Ordu’dan geçmesi gerektiğine yönelik açıklamalar yapıldı.

Ordu’nun çok fazla potansiyeli olduğunu ancak bu potansiyelin kullanılmadığını açıklayan Mahmut Özer, fındığın bir avantaj olduğunu ama bu avantajı kaybetmekle karşı karşıya kalınabileceğini söyledi.

“ORDU’NUN EN BÜYÜK İHTİYACI BİRLİK BERABERLİK”

Şu ana kadar  60’dan fazla söz verdiğini ve yerine getirilmeyen sadece Fındık İhtisas OSB kaldığını söyleyen Mahmut Özer onun da nedenini alan olmaması şeklinde açıkladı. Aynı zamanda Mahmut Özer,“Ordu en iyisine layık” diyerek enerji, doğalgaz, yol ve su gibi sorunların bu yıl içerisinde çözüleceğini belirterek, hizmetin her yere dağılması gerektiğinin, ilçedekilerin merkezle bağlantısı olduğunun altını çizdi.

“TÜRKİYE’NİN EĞİTİM SERÜVENİNDEN TÜRKİYE’DEKİLER HABERDAR DEĞİL”

“Eğitim ne zaman deneme yanılma yolundan çıkıp, doğru düzgün tek sistemde, Avrupa sistemi gibi olacak?”şeklinde sorulan soruya Mahmut Özer göreve başladığı ilk gün “ben reform yapmayacağım dedim. Eğitim sistemi reformdan bıktı. Kaliteyi arttırmak için süreci iyileştirmek gerekir. Mevcuttaki sistemi iyileştirmek adına atılımlar yapılmalı.”Ayrıca“Türkiye’nin eğitim serüveninden Türkiye haberdar değil”açıklamasında bulundu. İlk göreve geldiği dönemde ilkokulda bir problem olmadığını, ortaokul ve lisede 2000’li yıllarda 100 öğrenciden 56’sının okula gitmediğini, bu rakamın günümüzde çok daha aza düştüğünü açıklayan Mahmut Özer, bölge, il, ilçe ayrımı yapmadan 20 yıl gibi bir sürede eğitimin demokratikleşmesi için her türlü imkânın sağlanıp yapıldığını söyleyerek, gelinen noktada Türkiye’nin eğitime erişim sorununu çözdüğünün altını çizdi.

Son zamanlarda gündemde olan gençlerin yurt dışına gitmesi konusuna da değinen Mahmut Özer: “Bir algı var, olumsuz algı. ‘Yurtdışında var ne varsa’algısı. Bu nedenle beyin göçü yapılıyor. Çocuklara bunlar empoze edildiğinden olumsuz düşünülüyor. Bunların başında da en büyük etken sosyal medya geliyor.  Sürekli olarak çocuklara, gençlere sorunlar yansıtılıyor ve gençler olumsuz düşünmeye başlıyor. Ayrıca gençlerin yurt dışına gitmesi kötü bir şey değil, dünyaya yayılıyoruz,  kendimizi tanıtıyoruz” açıklamasında bulundu.

Mahmut Özer’in katılım sağlayanlara teşekkür etmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program son buldu.

Bu haber toplam 255 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : MAHMUT, ÖZER, ORDU, BASINIYLA, BİR, ARADA

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler